الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست و چگونه سایت را جریمه می کند؟

  • انتشار : 8 می 2019
  • ۱,۰۲۲
  • دیدگاه‌ها برای الگوریتم پنگوئن گوگل چیست و چگونه سایت را جریمه می کند؟ بسته هستند
  • دسته: سئو, قوانین سئو

در این مقاله به بررسی الگوریتم پنگوئن گوگل می پردازیم و با هم بررسی می کنیم که چه عاملی باعث می شود که این الگوریتم سایت ها را جریمه کند.

یکی از الگوریتم هایی که گوگل برای رتبه بندی سایت ها از آن استفاده می کند تا سایت های مرتبط در نتایج ظاهر شوند، الگوریتم پنگوئن می باشد. قبل از این که به توضیح الگوریتم پنگوئن بپردازیم، بیایید تا با هم به فلسفه پیدایش این الگوریتم بپردازیم.

علت به وجود آمدن الگوریتم پنگوئن

سیر تکامل الگوریتم پنگوئن

سال ها پیش که موتور جستجوی  گوگل که کار خود را تازه آغازه کرده بود، برای نمایش سایت ها در نتایج به این توجه می کرد که کلمه کلیدی چند بار در صفحات سایت تکرار شده است. مثلا اگر شما با کلمه کلیدی “ماساژ” می خواستید سایتتان را سئو کنید کافی بود چگالی این کلمه در سایت شما زیاد باشد یعنی به کرات این کلمه را در سایت خود به کار برده باشید. همین عامل باعث شده بود تا سئو کارهای گرامی آن قدر کلمات کلیدی را در صفحه تکرار کنند که محتوا معنی خودش را از دست بدهد. گوگل که این قضیه را متوجه شده بود، راهکار خودش را عوض کرد و گفت سایتی در رتبه ی بالاتر است که تعداد بک لینک هایش بیشتر است. چون گوگل معتقد بود که تنها وقتی سایتی به سایت دیگر لینک می دهد که اطلاعات مفیدی در آن سایت دیگر باشد. اما سئو کارها متاسفانه باز هم روشی برای دور زدن این راهکار گوگل هم پیدا کردند و در سایت های اسپم بک لینک های متعدد قرار دادند.

الگوریتم پنگوئن چیست؟

الگوریتم پنگوئن، راه کار گوگل برای جریمه سایت هایی است که صفحات سایتشان را پر کلمه کلیدی می کنند و در سایت های غیر مرتبط برای سایتشان بک لینک می گذارند.

حالا شاید بخواهید بدانید که چه زمانی الگوریتم پنگوئن سایت شما را جریمه می کند؟ اگر در سایتتان کلمه کلیدی یکسانی را با لینک به صفحه یکسانی به کار ببرید، یعنی مثلا کلمه کلیدی شما “ماساژ” است و شما در یک مقاله 10 بار این کلمه را به صفحه ی فرود یکسانی لینک داده اید، کم کم باید منتظر جریمه الگوریتم پنگوئن باشید!

الگوریتم پنگوئن چگونه سایت را جریمه می کند؟

جریمه گوگل پنگوئن نحوه جریمه الگوریتم پنگوئن به این صورت است که اگر سایت شما با صفحه ی مرتبط با آن کلمه کلیدی در نتایج گوگل بالا بود، اکنون دیگر با صفحه ای نامرتبط بالا خواهد بود. مثلا برای کلمه ماساژ به جای این که با صفحه مرتبط با ماساژ بالا باشد، با صفحه غیر مرتبطی مثل تماس با ما بالا خواهد بود. همچنین برای کلمات کلیدی دیگر هم، افت رتبه شدید خواهد داشت مثلا از لینک 3 صفحه اول به لینک 10 صفحه چهارم تنزل خواهد کرد.

به عنوان جمع بندی آن چه در این مقاله گفته شد، این نکته را فراموش نکنید که بک لینک دادن به سایت، فوق العاده روی سئو سایت تاثیر گذار است، اما حواستان باشد که به سایت های کم اعتبار یا اسپم لینک ندهید. اگر می خواهید بدانید که چه سایت هایی به درد بک لینک گذاشتن می خورد مقاله 3 روش خلاقانه ساخت بک لینک را حتما مطالعه کنید. همچنین حواستان باشد که روی کلمه کلیدیتان بیش از حد در متن تاکید نکنید، چون این کار نتیجه عکس در نتایج گوگل خواهد داشت. اگر سایت شما وردپرس است، پیشنهاد می کنیم افزونه یوست سئو (yoast seo) را روی وب سایت خودتان نصب کنید. این افزونه به شما خواهد گفت که چگالی کلمه کلیدی شما برای آن صفحه کم است یا زیاد. اگر می خواهید نحوه کار با افزونه قدرتمند یوست سئو را یاد بگیرید به مقاله آموزش کامل افزونه یوست سئو حتماً سری بزنید.

 

برچسب ها:

مقالات مرتبط

افت رتبه ناگهانی در گوگل

7 راه تشخیص علت افت رتبه سایت

دیدگاه‌ها برای 7 راه تشخیص علت افت رتبه سایت بسته هستند
۲,۱۹۹
7 روش سئو کلاه خاکستری

7 روش اساسی در سئو کلاه خاکستری

دیدگاه‌ها برای 7 روش اساسی در سئو کلاه خاکستری بسته هستند
۲,۲۰۴
سئو کلاه خاکستری

مزایا و معایب سئو کلاه خاکستری

دیدگاه‌ها برای مزایا و معایب سئو کلاه خاکستری بسته هستند
۱,۸۶۴
تفاوت ریدایرکت 301 و ریدایرکت 302

ریدایرکت 301 و ریدایرکت 302 چه تفاوتی دارند؟

دیدگاه‌ها برای ریدایرکت 301 و ریدایرکت 302 چه تفاوتی دارند؟ بسته هستند
۱,۲۰۰
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...