7 روش سئو کلاه خاکستری

7 روش اساسی در سئو کلاه خاکستری

  • انتشار : 29 می 2019
  • ۲,۲۸۲
  • دیدگاه‌ها برای 7 روش اساسی در سئو کلاه خاکستری بسته هستند
  • دسته: سئو

در این مقاله به بررسی 7 روش  سئو کلاه خاکستری می پردازیم. این روش ها میان سئو کارها متداول است و تاکنون توسط گوگل جریمه ای برای آن ها در نظر گرفته نشده است. با هم این 7 روش را به طور مفصل بررسی می کنیم.

1-دامنه های اکسپایر شده را بخرید

روش اول در سئو کلاه خاکستری بک لینک گرفتن از دامنه های منقضی شده است. برای این کار به سایت www.ExpiredDomains.net بروید، کلمه کلیدی مد نظرتان را جستجو کنید و دامین مورد نظرتان را خریداری کنید. برای خرید دامنه منقضی شده ir هم می توانید به سایت www.nic.ir/Just_Released مراجعه کنید. در خرید دامنه منقضی شده به موارد زیر دقت کنید:

  • تعداد بک لینک ها زیاد باشد ضمن این که با تعداد root domain متناسب باشد.
  • قدمت دامنه زیاد باشد.
  • ACR (تعداد دفعاتی که سایت archive.org سایت را کرول می کند) زیاد باشد.
  • اسپم اسکور دامنه را در ابزار لینک اکسپلورر Moz چک کنید.

حتما به موارد بالا دقت کنید و ببینید که آیا پارامتر ها با هم مطابقت دارد یا نه. در صورت عدم تطابق، دامنه پنالتی شده است!

به عنوان مثال فرض کنید می خواهیم در زمینه خودرو سایتی طراحی کنیم. در بخش جستجو کلمه car را سرچ می کنیم. جدول بزرگی مانند تصویر زیر در نتایج ظاهر می شود. اگر روی هر کدام از ستون ها کلیک کنید، جدول براساس آن مرتبط می شود. مثلا اگر روی ستون BL (مخفف بک لینک) کلیک کنید، دامنه هایی که تعداد بک لینک های بیشتری دارند در ابتدای جدول قرار می گیرند. همان طور که می بینید رتبه اول 17.3 مگ بک  لینک دارد.

نتایج-دامنه-منقضی-شده

پس از این که دامنه مد نظرتان را خریداری کردید، باید اطلاعاتی که قبلاً در آن بوده است را مجددا در آن قرار دهید. برای این کار به سایت archive.org بروید. در این سایت می توانید نسخه های قبلی سایت را مشاهده کنید. اطلاعات را از آن جا بردارید و در سایت کپی کنید.

 2- افزایش بازدید سایت از SERP با خرید بازدید فیک

تکنیک دوم سئو کلاه خاکستری- افزایش بازدید فیک

در ابتدا این نوید را به شما می دهم که خطر جریمه این روش نسبت به بقیه روش های سئو کلاه خاکستری کمتر است. این روش بر اساس مفهوم CTR که از جمله فاکتورهای بسیار مهم در رتبه بندی گوگل است کار می کند. اگر با مفهوم CTR آشنایی ندارید حتما روش افزایش CTR در سئو سایت چیست؟ را مطالعه کنید. بر اساس مفهوم CTR هر سایتی که در SERP کلیک بیشتری بدست آورد رتبه اش بالاتر می رود و برعکس هر سایتی که کلیک کمتری بخورد پایین تر می آید. این تکنیک از سئو خاکستری به ما می گوید که برای افزایش بازدید و کلیک بیشتر از سایت، بازدید فیک و تقلبی بخریم تا رتبه سایتمان بهبود یابد. برای خرید این بازدید ها کافیست در گوگل سرچ کنید “خرید بازدید فیک گوگل” تا لیست وب سایت هایی که این سرویس را ارائه می دهند مشاهده کنید. معمولاً این سایت ها از ربات با آی پی های مختلف استفاده می کنند. این ربات ها کلمه کلیدی مد نظر شما را سرچ می کنند و روی سایت هدف کلیک می کنند. برخی از این ربات ها برای جلوگیری از افزایش bounce rate حتی مدت زمانی را داخل سایت هدف می چرخند. اگر می خواهید از این روش استفاده کنید حتما از این مدل ربات ها کلیک بخرید.
توجه: مواظب باشید در خرید بازدیدها زیاده روی نکنید و در واقع سوتی ندهید!
مثلا اگر سایت شما روزانه 50 کلیک دارد و 500 ایمپرشن دارد، نباید 500 کلیک بخرید. چون در این حالت سایت شما 1000 ایمپرشن و 550 کلیک خواهد داشت که خیلی غیر طبیعی است و گوگل این قضیه را متوجه می شود و سایت شما را جریمه می کند. پس حتماً تعداد این کلیک ها را تدریجی اضافه کنید.

3- از سئو منفی استفاده کنید که گاهی مثبت است!

سئو منفی از روش های سئو کلاه خاکستری

قبل از این که به توضیح این روش بپردازیم، همین اول بهتر است بگوییم که این راه به شدت غیر اخلاقی است و ما آن را هرگز پیشنهاد نمی کنیم! البته شما مختارید 🙂

اصول این روش بر این اساس است که در مسابقه با رقیبانتان، اگر به آن ها نمی رسید، آن ها را زمین بزنید و از روی آن ها رد شوید! شما هنگام سئو سایت تلاش می کنید که به رتبه 1 گوگل برسید اما ممکن است زمان و هزینه لازم برای این کار را نداشته باشید در این حالت از این سئو منفی می توانید استفاده کنید. یعنی به سایتی که بالاتر از شما هست را پایین بیاورید تا سایت خودتان در جایگاه این سایت بنشیند. برای انجام سئو منفی بهترین راه کار خریدن بک لینک اسپم در مدت زمانی کوتاه است.

فقط به این نکته توجه کنید که پولتان را برای رقابت با سایت هایی مثل دیجی کالا هدر ندهید! دیجی کالا و سایت هایی در این حد، آن قدر نزد گوگل معتبر هستند که اجرای سئو منفی برایشان شدنی نیست.

نکته دیگر هم این که اگر کسی روی سایت خودتان سئو منفی زد، شما می توانید با چک کردن بک لینک های سایت در سرچ کنسول گوگل، آن ها را شناسایی کنید و از ابزار disavow گوگل استفاده کنید و آن ها را حذف کنید.

اما سوال اینجاست که چطور سئو منفی می تواند مثبت باشد که ما در عنوان این روش به آن اشاره کردیم؟ اگر واقعا سایتی محتوای درستی نداشته باشد و ما به اسپم شدن آن کمک کنیم، فضای وب را از وجود سایت های مخرب پاک کرده ایم.

 4- در مقاله هایتان کامنت فیک بگذارید

کامنت فیک در سئو کلاه خاکستری

همان طور که تاکنون متوجه شده اید، به روز کردن محتوای سایت تاثیر زیادی در افزایش رتبه سئو سایت خواهد داشت. به جز تولید مقاله و قرار دادن محصول، راه دیگری که برای به روز کردن سایت وجود دارد، نظر گذاشتن زیر مقالات یا محصولات است. سئو کلاه خاکستری به شما می گوید که لازم نیست منتظر کاربر باشید تا محتوای سایت شما را بخواند و زیر آن نظر بدهد. شما خودتان می توانید به عنوان کاربری باشید که محتوا را خوانده و زیر آن کامنت می گذارد. فقط موقع کامنت گذاری به چند تا نکته توجه کنید:
1- لطفاً تابلو نکنید که کامنت شما تقلبی است! طوری نظرتان را بنویسید که اگر کاربری آن را خوانده متوجه نشود که خود مدیر سایت این کامنت را گذاشته است.
2- حتما با اکانت مدیر، به کامنتی که گذاشتید پاسخ بدهید و سعی کنید در پاسختان لینک سازی داخلی ایجاد کنید تا بتوانید کاربر را در سایت بچرخانید.
3- در کامنت هایتان حتما از کلمات کلیدی استفاده کنید اما نه به طور محسوس.

5- سیگنال شبکه های اجتماعی بخرید.

سوشیال-سیگنال

سیگنال شبکه های اجتماعی یا سوشیال سیگنال در حقیقت هر حرکتی است که در شبکه های اجتماعی صورت می گیرد. کامنت، لایک، پین کردن مطلب، اشتراک گذاری و … همگی نوعی سیگنال شبکه اجتماعی محسوب می شوند. برخلاف آن چه که در رفرنس های آموزش سئو آمده مبنی بر این که سوشیال سیگنال ها تاثیری در سئو سایت ندارند، سوشیال سیگنال ها در سئو سایت از اهمیت بالایی برخوردار هستند. نکته ای که وجود دارد این است که تاثیر این سیگنال ها در شبکه های اجتماعی مختلف متفاوت است. مثلا تاثیر سوشیال سیگنال در گوگل پلاس از بقیه شبکه های اجتماعی بیشتر است. هم تجربه و هم منطق این را ثابت می کند که هر چه یک پست بیشتر بین افراد مختلف بچرخد، به این معنی است که محتوای آن را بیشتر می خواهند. گوگل هم در نتایجش پست هایی را بالاتر نشان می دهد که بیشتر طرفدار دارند.
تجربه به ما نشان داده که خرید سوشیال سیگنال که روش سئو کلاه خاکستری است، هنوز جریمه نشده و بازده خوبی دارد.

6- 5 تکنیک سئو کلاه سیاه را با احتیاط به کار ببرید.

سئو کلاه سیاه

1- در روش گوگل بولینگ باید تکنیک های سئو کلاه سیاه را برای رقیبان اجرا کنید و بعد سایتشان را به گوگل گزارش کنید تا سایت شما جای آن را بگیرد.
2- سایت های رقیبتان را که امنیت شان پایین است را هک کنید تا بتوانید رتبه آن ها را از آن خود کنید.
3- در فروم ها به سایت های رقیب با کلمات نامرتبط به سایتشان لینک دهید.
4- در بخش نظرات سایت رقیبتان لینک فیک ایجاد کنید. برای این کار موضوع پر مخاطب و جنجال برانگیزی انتخاب کنید مثلا بنویسید” مهناز افشار از همسر دوم خود طلاق گرفت! ” و آن را لینک کنید به صفحه ای از سایت رقیب که وجود ندارد. در این صورت مخاطبان زیادی روی این لینک کلیک می کنند و با ارور 404 مواجه می شوند که باعث افت شدید رتبه آن سایت می شود.
5- در شبکه های اجتماعی تبلیغات منفی از رقیب خود قرار دهید. مثلا اگر شرکت شما در حوزه سئو سایت فعالیت می کند و سایتی تازه تاسیس شده دارد و می خواهد جای غول های سئو را بگیرد، علیه آن ها باید این گونه در شبکه های اجتماعی تبلیغ کند: سئو کلاه سیاه به طرز حرفه ای را به کارشناسان ما بسپارید! و در آن به سایت رقیب لینک دهد.

7-لینک وب سایت خود را در ایمیل سایت های خبری و پروفایل فروم ها قرار دهید.

لینک در فروم ها - روش سئو کلاه خاکستری

یکی از تکنیک های معروف سئو کلاه خاکستری این است که هزینه ای را به سایت های خبری پرداخت کنید تا آن ها در ازای دریافت آن پول لینک سایت شما را در خبرنامه ها به عنوان یک خبر قرار دهند. در استفاده از این روش حتما دقت کنید که اشتباهی صورت نگیرد. چون در این صورت ممکن است تاثیر بدی روی سایت شما بگذارد.

روش دیگر سئو کلاه خاکستری این است که پس از ثبت نام در فروم ها مخصوصاً فروم هایی که دامین آتوریتی بالایی دارند، به بخش مشخصات کاربری بروید و لینک سایت خود را در قسمت نام وب سایت قرار دهید. همچنین می  توانید توضیحاتی پیرامون وب سایت خود و کلمات کلیدی تان در بخش زندگی نامه یا بیو قرار دهید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

افت رتبه ناگهانی در گوگل

7 راه تشخیص علت افت رتبه سایت

دیدگاه‌ها برای 7 راه تشخیص علت افت رتبه سایت بسته هستند
۲,۲۸۸
7 روش سئو کلاه خاکستری

7 روش اساسی در سئو کلاه خاکستری

دیدگاه‌ها برای 7 روش اساسی در سئو کلاه خاکستری بسته هستند
۲,۲۸۲
سئو کلاه خاکستری

مزایا و معایب سئو کلاه خاکستری

دیدگاه‌ها برای مزایا و معایب سئو کلاه خاکستری بسته هستند
۱,۹۳۳
تفاوت ریدایرکت 301 و ریدایرکت 302

ریدایرکت 301 و ریدایرکت 302 چه تفاوتی دارند؟

دیدگاه‌ها برای ریدایرکت 301 و ریدایرکت 302 چه تفاوتی دارند؟ بسته هستند
۱,۲۲۵
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...