بانس ریت سایت

5 روش بسیار موثر کاهش بانس ریت وب سایت

  • انتشار : 5 می 2019
  • ۱,۰۶۳
  • دیدگاه‌ها برای 5 روش بسیار موثر کاهش بانس ریت وب سایت بسته هستند
  • دسته: سئو, سئو داخلی

در این مقاله 5 روش موثر برای سئو سایت را معرفی می کنیم که با رعایت آن ها می توانید به کاهش بانس ریت یا نرخ پرش سایت خود کمک کنید.

آیا با مفهوم بانس ریت آشنایی دارید؟ در تعریف بانس ریت باید بگوییم که این نرخ نشان دهنده این است که چند درصد از بازدیدکنندگان سایت شما بعد از باز کردن سایت بدون این که روی لینکی کلیک کنند سایت شما را ترک می کنند. اهمیت بانس ریت از این جهت است که هر چه مقدارش کمتر باشد یعنی کاربر بیشتر در سایت شما چرخیده است و احتمال این که بخواهد از محصول یا خدمات شما استفاده کند زیاد می شود. یعنی هر چه بانس ریت کمتر، احتمال مشتری شدن کاربران بیشتر!

اما سوال اصلی این جاست که چطور سر کاربر را در سایتمان گرم کنیم؟ J  با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا 5 روش رایگان اما تاثیر گذار را به شما معرفی کنیم.

  • تولید محتوا پادشاه وب سایت: به صورت مداوم برای سایتتان محتوا تولید کنید. تولید محتوا با لینک سازی داخلی کاربر را علاقه مند به گشتن و چرخیدن در سایت می کند. تحقیقات نشان داده که سایت هایی که بیشتر از 16 پست در ماه منتشر می کنند، تقریباً 5 برابر بقیه، مشتری بیشتری به دست می آورند.
  • افزودن مدیا: استفاده از تصویر و ویدیو جذابیت سایت شما را چند برابر می کند و کاربران را مشتاق می کند که در سایت شما بیشتر بگردند. می توانید خودتان عکاسی کنید و عکس های مرتبط بگذارید یا از تصاویر رایگان و جذابی که در اینترنت موجود است استفاده کنید. البته برای تاثیر گذاری بیشتر رسانه ها، بهتر است نکات مربوط به سئو تصویر را که در مقاله نکات جدید سئو تصویر در سال 2019 آمده است را مطالعه کنید.

کاهش بانس ریت

  • کاهش سرعت وبسایت: همان طور که در مقاله مهم ترین نکات سئو داخلی در سال 2019 گفته شد سرعت وب سایت یکی از عوامل مهم در سئو داخلی سایت است. تحقیقات انجام شده نشان می دهد اگر زمان لود سایتی بیش از 3 ثانیه باشد، کاربر سایت را ترک می کند و منتظر لود صفحه نمی ماند. وب سایت www.gtmetrix.com به شما کمک می کند تا سرعت سایت خود را تست کنید
  • تست A/B :همه موارد سایت را با تست A/B بررسی کنید تا معلوم شود چه چیزهایی برای سایتتان مفید است و چه چیزهای سودمند نیست. ممکن است شما با مشاهده موضوعات کوچکی که باعث می شود کاربران وبسایت شما را ترک کنند، شگفت زده شوید. حتی امکان دارد مثلا رنگ دکمه فراخوان عمل شما منجر به این شود که کاربران سایت شما را ترک کنند.
  • نمایش پیام هنگام خروج کاربر: شاید برایتان جالب باشد که بدانید 70 درصد کاربرانی که سایت شما را ترک می کنند دیگر هرگز به آن باز نخواهند گشت. حالا چه کار کنیم که باز به سایت ما سر بزنند یا وقتی می خواهند دکمه بستن را بزنند آن ها را منصرف کنیم؟ نمایش پاپ آپ یکی از این راهکار هاست. مثلا اگر سایت فروشگاهی دارید، هنگام زدن دکمه خروج، تخفیف های محصولات را به اون نشان دهید تا او را از خروج منصرف کنید و به مشتری تبدیل کنید.

در این مقاله به بررسی  5 روش پرداختیم که باعث بهبود وضعیت سئو سایت در نتایج گوگل می شود. با رعایت این نکات، کاربران را به مشتریان دائمی وب سایت خودتان تبدیل کنید.

 

برچسب ها:

مقالات مرتبط

افت رتبه ناگهانی در گوگل

7 راه تشخیص علت افت رتبه سایت

دیدگاه‌ها برای 7 راه تشخیص علت افت رتبه سایت بسته هستند
۲,۲۸۸
7 روش سئو کلاه خاکستری

7 روش اساسی در سئو کلاه خاکستری

دیدگاه‌ها برای 7 روش اساسی در سئو کلاه خاکستری بسته هستند
۲,۲۸۱
سئو کلاه خاکستری

مزایا و معایب سئو کلاه خاکستری

دیدگاه‌ها برای مزایا و معایب سئو کلاه خاکستری بسته هستند
۱,۹۳۳
تفاوت ریدایرکت 301 و ریدایرکت 302

ریدایرکت 301 و ریدایرکت 302 چه تفاوتی دارند؟

دیدگاه‌ها برای ریدایرکت 301 و ریدایرکت 302 چه تفاوتی دارند؟ بسته هستند
۱,۲۲۴
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...