featured-snippet

راهنمای جامع featured snippet گوگل در سال 2019

 • انتشار : 29 آوریل 2019
 • ۵۸۷
 • دیدگاه‌ها برای راهنمای جامع featured snippet گوگل در سال 2019 بسته هستند
 • دسته: سئو

ما در این مقاله، به بررسی مهم ترین نکات featured snippet گوگل در سال 2019 که از جمله ی مهم ترین مطالب مرتبط با سئو سایت است، می پردازیم. حتماً می دانید که featured snippet ها در حقیقت همان اطلاعاتی هستند که وقتی کلمه کلیدی خاصی را در گوگل سرچ می کنیم، در نتایج ظاهر می شوند. این اطلاعات که به صورت برنامه نویسی شده توسط ربات های گوگل از سایت ها استخراج می شوند، در حقیقت خلاصه پاسخ وب سایت های مرتبط به آن سوال یا کلمه کلیدی هستند، که شما جستجو کرده اید. در  نتیجه اگر شما بتوانید آن کلمه کلیدی خاص که کاربر در جستجوی آن است را در قسمت featured snippet به کار ببرید، می تواند توجه آن کاربر را به سایت خودتان جلب کنید و در نتیجه کلیک او را به دست آورید.

راهنمای featured-snippet در چه صورت می توانید featured snippet نتایج گوگل قرار بگیرید؟

 • سازگاری سایت با موبایل: در صورتی که سایت شما در موبایل برای نمایش در موبایل مناسب باشد و محتوای آن سازگار با موبایل باشد این احتمال وجود دارد که سایتتان در featured snippet قرار گیرد.
 • استفاده از تگ های h2 و h3 به تعداد مناسب: این تگ ها به ربات ها کمک می کنند محتوای سایت شما را سریع تر و راحت تر استخراج کنند
 • استفاده از جدول اطلاعات:  استفاده از خلاصه مطالب و جدول اطلاعاتی در واکشی اطلاعات توسط گوگل بسیار مفید است.
 • لیست کردن اطلاعاتی مثل ویژگی ها: اگر می خواهید لیستی از ویژگی ها را در سایتتان به کار ببرید بهتر است آن ها را Bullet دار کنید تا هم خواندن مطلب توسط خواننده راحت باشد و هم استخراج اطلاعات توسط ربات ها آسان تر باشد.
 • استفاده از SSl
 • بک لینک به سایت های معتبر: علاوه بر روش های خلاقانه گرفتن بک لینک که قبلاً به آن ها اشاره کردیم، اگر لینک سایت های معتبر را در سایت خود به کار ببرید، این احتمال هم هست که آن ها نیز به سایت شما لینک بدهند.
 • افزایش سرعت سایت و کاهش زمان لود صفحات
 • استفاده از جدول با ساختار مناسب و خلاصه مطالب در انتهای مطلب و انتهای هر پاراگراف

 

به  عنوان جمع بندی این مقاله می توانیم بگوییم، برای این که سایت شما بتواند در featured snippet گوگل قرار بگیرد باید علاوه بر رعایت نکات کلی سئو، به خصوص نکات مهم سئو داخلی، محتوای سایتتان را ساختار یافته کنید، و از خلاصه مطلب و جدول استفاده کنید. به این نکته توجه کنید که ممکن است در featured snippet محتوای سایتی نشان داده شود که لینک اول  هم نباشد. و این یعنی محتوای این سایت نسبت به سایتی که در لینک اول است ساختار یافته تر است و خواندنش برای کاربر راحت تر است.

اکثر پروژه های سئو سایت و بهینه سازی سایت شرکت سپنتا به گونه ای انجام می شود که معمولاً در نتایج featured snippet قرار می گیرند و این به خاطر محتوای ساختار یافته ای است که گروه تولید محتوا آن را تولید می کند. شما عزیزان می توانید برای آگاهی از قیمت سئو سایت و بهینه سازی به سایت مراجعه کنید و یا با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

 

 

برچسب ها:

مقالات مرتبط

افت رتبه ناگهانی در گوگل

7 راه تشخیص علت افت رتبه سایت

دیدگاه‌ها برای 7 راه تشخیص علت افت رتبه سایت بسته هستند
۲,۲۰۰
7 روش سئو کلاه خاکستری

7 روش اساسی در سئو کلاه خاکستری

دیدگاه‌ها برای 7 روش اساسی در سئو کلاه خاکستری بسته هستند
۲,۲۰۸
سئو کلاه خاکستری

مزایا و معایب سئو کلاه خاکستری

دیدگاه‌ها برای مزایا و معایب سئو کلاه خاکستری بسته هستند
۱,۸۶۴
تفاوت ریدایرکت 301 و ریدایرکت 302

ریدایرکت 301 و ریدایرکت 302 چه تفاوتی دارند؟

دیدگاه‌ها برای ریدایرکت 301 و ریدایرکت 302 چه تفاوتی دارند؟ بسته هستند
۱,۲۰۱
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...