RIO در گوگل ادوردز

نرخ بازگشت یا ROI در گوگل ادوردز چیست؟

  • انتشار : 11 می 2019
  • ۷۵۴
  • دیدگاه‌ها برای نرخ بازگشت یا ROI در گوگل ادوردز چیست؟ بسته هستند
  • دسته: تبلیغات گوگل

نرخ بازگشت یا ROI  در گوگل ادوردز چیست؟

ROI در گوگل ادوردز چیست؟ گوگل ادوردز یکی از سریع ترین روش ها برای رسیدن به صفحه اول نتیج گوگل  است و اکثر کسانی که به تازگی کسب و کار خود را راه اندازی کرده اند و به دنبال رسیدن به نتایج صفحه اول گوگل و بازخورد سریع هستند از این سرویس گوگل استفاده می کنند.

گوگل ادوردز یا تبلیغات کلیکی گوگل یکی از روش های سریع برای رسیدن به نتایج مطلوب است و شما می توانید با ایجاد یک اکانت در گوگل ادوردز و شارژ آن از این سرویس بهره ببرید.

اما برای استفاده سریع تر و بهینه از این سرویس لازم است تا شما با اصطلاحات رایج در این حوزه آشنایی کافی را داشتته باشید تا بتوانید بهترین نتیجه را در کمترین زمان  برای کسب و کار خود حاصل کنید.

به هر دلیل ممکن است شما از سرویس گوگل ادوردز استفاده کنید. اما این که چقد بازگشت سرمایه داشته باشید را باید بتوانید محاسبه کنید.

دانستن این موضوعبه شما کمک میکند تا ارزیابی کنید که آیا میزان هزینه ای که برای تبلیغات گوگل استفاده کرده اید با اهداف تبلیغ تان عمخوانی دارد یا خیر؟

بازگشت سرمایه یا ROI در گوگل ادوردز چیست؟

بازگشت سرمایه یا ROI  یعنی نسبت سود خالص به هزینه ها
مثبت بودن این معیار نشان دهنده ی آن است که سرمایه گذاری شما برای تلیغات کسب و کارتان نتیجه ی مطلوبی داشته و زمان آن است تا سرمایه گذاری خود را در این زمینه افزایش دهید.

اما منفی بودن این معیار یعنی در تبلیغات خود نتیجه ی مطلوبی نداشته ایم و باید به دنبال راه حل و برطرف کردن مشکلات آن باشیم.

راه های گوناگونی برای محاسبه بازگشت سرمایه گذاری وجود دارد. ولی رایج ترین راه آن، کم کردن میزان درآمد از هزینه فروش اجناس و تقسیم آن بر هزینه‌ی فروش اجناس است.

برای مثال : هزینه ی اقامت برای یک شب در یک هتل برابر 300 دلار است . میزان هزینه ی تدارکات 200 دلار.
حال با کم کردن این دو از یکدیگر سود ما حاصل میشود که برابر 100دلار می باشد.
نسبت هزینه ها به سود برابر ROI  می باشد که برابر 50درصد است.

حال برای تولیدات فیزیکی هزینه ی فروش اجناس برابرست با هزینه ی تولید تمام موادی که فروخته اید + هزینه ی تبلیغات‌تان و درآمد شما مقداریست که از طریق فروش آنها بدست آورده اید. اگر کسب و کارتان رونق پیدا کند، هزینه ی فروش اجناس‌تان تنها هزینه‌ی تبلیغات و سود شما مجموعه ایست که از طریق یک معامله نوعی بدست می آورید.

ROI در گوگول ادوردز

ROI یا بازگشت سرمایه درگوگل ادوردز چیست

برای مثال اگر از هر 100 معامله یک فروش داشیته باشید و فروش معمول تان برابر 200دلار باشد، به طور میانگین سود شما از هر معامله برابر دو دلار می باشد.

مجموع هزینه هایی که صرف یک معامله میشود بعنوان هزینه با ازای اکتساب (CPA) شناخته میشود. برای محاسبه بازگشت سرمایه گذاری ابتدا لازم به اندازه گیری تغییرات است؛ تغییراتی شامل فعالیت های مشتری که بر این باورید که ارزشمند اند. مانند: خریدها، ثبت نام ها، بازدید از سایت ها و یا معادلات و راجع به راه اندازی ردیابی تغییرات در بخش بعد صحبت خواهیم کرد. به محض اینکه شروع به اندازه گیری تغییرات کنید قادر خواهید بود تا بازگشت سرمایه گذاری خود را ارزیابی کنید. ارزش هریک از تغییرات بایستی بیشتر از مجموعی باشد که صرف دریافت تغییرات می‌شود.

 

برچسب ها:

مقالات مرتبط

قوانین تبلیغات در گوگل

آشنایی با قوانین گوگل ادوردز

دیدگاه‌ها برای آشنایی با قوانین گوگل ادوردز بسته هستند
۱,۱۹۰
قیمت کلمات در گوگل ادوردز

نحوه محاسبه ی قیمت کلمات در گوگل ادوردز   

دیدگاه‌ها برای نحوه محاسبه ی قیمت کلمات در گوگل ادوردز    بسته هستند
۱,۰۶۶
مهمترین سوالات در گوگل ادوردز

15 سوال مهم در مورد گوگل ادوردز

دیدگاه‌ها برای 15 سوال مهم در مورد گوگل ادوردز بسته هستند
۱,۱۵۳
دانلود اپلیکیشن گوگل ادوردز

دانلود اپلیکیشن گوگل ادوردز برای اندروید و IOS

دیدگاه‌ها برای دانلود اپلیکیشن گوگل ادوردز برای اندروید و IOS بسته هستند
۱,۰۰۰
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...