مهمترین سوالات در گوگل ادوردز

15 سوال مهم در مورد گوگل ادوردز

  • انتشار : 13 ژوئن 2019
  • ۱,۱۷۱
  • دیدگاه‌ها برای 15 سوال مهم در مورد گوگل ادوردز بسته هستند
  • دسته: تبلیغات گوگل

بررسی 15 سوال مهم در مورد گوگل ادوردز که اکثر کاربران با آن ها مواجه میشوند.

آیا امکان کپی کردن کمپین های وجود دارد؟

یعنی میشه یک کمپین را از یک اکانت به اکانت دیگر کپی کرد؟
بله شما میتوانید با استفاده از ابزار Google ads editor  این کار را به راحتی انجام دهید. پس از دانلود و نصب برنامه ی گوگل ادز ادیتور بر روی گزینه ی add  کلیک کرده و هر دو اکانت مبدا و مقصد را که میخواهیم کمپین ها را کپی کنیم، اضافه میکنیم. حال شما میتوانید هر دو اکانت را باز کرده و کمپین های موجود در اکانت مبدا را در اکانت مقصد کپی کنید. و در آخر دکمه Post در بالای صفحه را میزنیم تا تغییرات انجام شده اعمال شود.

همچنین شما میتوانید از طریق تماشای ویدیو راهنمای گوگل ادز ادیتور با این برنامه بیشتر آشنا شوید.

چرا تبلیغات من همیشه در گوگل نمایش داده نمیشود؟

دلایل زیادی برای عدم نمایش تبلیغات شما در گوگل ادوردز وجود دارد که یکی از آن ها میتواند اتمام بودجه روزانه ی شما،پایین بود هزینه های پیشنهادی شما برای هر کلیک، Quality score پایین و دیگر عوامل که در مقاله ی دلایل عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادوردز به آن ها اشاره کردیم، باشد. همچنین شما باید به یاد داشته باشید که تنظیمات مربوط به موقعیت زمانی، تنظیمات مربوط به دستگاه ها باعث شود تا تبلیغات شما در برخی از ساعات شبانه روز و در برخی از دستگاه ها نمایش داده نشود. برای بررسی نمایش تبلیغات خود در گوگل ادوردز میتوانید از ابزار Ad preview استفده کنید.

هزینه به ازای اقدام در گوگل ادوردز چیست؟

Cost per action یا CPA یکی از سیستم های پیشنهادی برای تبلیغات در گوگل ادوردز و سایر سیستم های تبلیغاتی پیگر به کار گرفته میشود. ای ن سیستم بدین منظور است که شما اقداماتی را که برای شما ارزشمند است و میخواهید که کاربر هنگام ورد به سایت آن ها را انجام دهد هزینه ای را در نظر میگیرید. برای مثال تعیین میکنید که به ازای هر کاربری که وارد سایت شما میشود و در باشگاه خبرنامه ی  شما عضو میشود شما 1دلار به گوگل می پردازید.

باز گردانی تغییرات انجام شده در اکانت گوگل ادوردز

چگونه میتوان اکانت گوگل ادوردز خود را ریست کرد و یا تغییرات انجام شده در اکانت را بازگردانی کرد؟

از بخش change history در گوگ لادوردز شما میتوانید علاوه بر تغییرات انجام شده توسط هر کاربر و  ایمیل تغییر دهنده مشاهده کنید میتوانید تمامی تغییرات انجام شده را بازگردانی Undo کنید.

تبلیغات داینامیک چیست؟

تبلیغات داینامیک در گوگل ادوردز

در تبلیغات گوگل ادوردز انتخاب کلمه کلیدی را به عهده ی گوگل میگذاریم و خودمان از انتخاب کلمه کلیدی و صفحه ی لندینگ پیج اجتناب میکنیم. در تبلیغات داینامیک شما میتوانید انتخاب کنید که کدام صفحه نمایش داده شود. همچنین عنوان تبلیغ شما براساس عنوان صفحه ی لندینگ شما انتخاب میشود.

چگونه تبلیغات گوگل را فقط در موبایل و گوشی همراه نمایش دهیم؟

برای این که تبلیغات شما تنها در گوشی های موبایل نمایش داده شود در بخش تنظیمات کمپین هیچ گزینه ای وجود ندارد. برای تنظیم این بخش، پس از انتخاب کمپین مورد نظر به بخش Devices میرویم.

نمایش تبلیغات در گوگل ادوردز

در این بخش شما میتوانید برای دستگاه های مختلف درصد نمایش تبلیغات خود را بر اساس کلمه کلیدی خود مشخص کنید.برای عدم نمایش تبلیغات خود در دستگاه، Bid adj آن را تا 100٪ کاهش دهید.

چگونه آدرس سایت خود را در تمامی تبلیغات ویرایش کنم؟

تغییر آدرس سایت در کموین گوگل ادوردز

برای انجام این کار به بخش Ads های خود بروید و تبلیغاتی را که با دامنه قبلی خود ثبت کرده اید را انتخاب کنید.(همچنین میتوانید از گزینه ی select all استفاده کنید.) سپس از قسمت بالا گزینه ی Edit را انتخاب کنید و بروی Change ads کلیک کنید. حال میتوانید از بخش Find and reaplace لینک سایت قبلی و جدید را باهم جایگزین کنید.

اکانت من بخاطر عدم رعایت قوانین گوگل مسدود شده است.چه کار کنم؟

مسدود شدن اکانت گوگل ادوردز میتتواند دلایل مختلفی داشته باشد. از مهمترین این عوامل میتواند  فعالیت های مشکوک، کلاه برداری،تبلیغات محصولات ممنوعه، تبلیغات چند اکانت برای یک محصول،مشکلات پرداخت و …باشد. برای رهایی از این مشکل میتوانید فرم درخواست بررسی مجدد اکانت های ساسپند شده را تکمیل کنید.

آیا امکان استفاده از شبکه های دیسپلی در ایران هست؟

بله امکان نمایش تبلیغات در شبکه ی دیسپلی که شامل میلیون ها اپلیکیشن و وب سایت می باشدوجود دارد. هزینه های تبلیغات در شبکه های گوگل معمولا کمتر از هزینه کلیک در صفحه ی اول گوگل است. باید این را نیز در نظر داشت که تبلیغات در شبکه ی نمایشی گوگل در وهله ی اول جنبه ی افزایش آگاهی کاربران از برند شما می باشد همچنین از استفاده از ریمارکتینگ نیز میتواند برای تبللیغات گوگل در افزایش نرخ تبدیل کمک کند.

تفاوت اکانت درهمی و دلاری ! کدام ارز برای گوگل ادوردز مناسب تر است؟

فرقی برای شما ندارد که اکانت شما با چه ارزی شارژ شده باشد، درهم،دلار و یا لیر ترکیه! پیشنهادهای شما برای گوگل ادوردز نهایت به دلار تبدیل و سپس وارد مزایده میشود. پس در رقابت با رقبا اگر رقیب شما برای کلمه ای 10 سنت پیشنهاد داده باشد و اکانت شما درهمی باشد،Max CPC شما باید 0.37 درهم باشد تا بتوانید رقابت کنید.

آیا امکان کنسل کردن اکانت گوگل ادوردز و بازگشت وجه وجود دارد؟

بله، برای این کار شما میتوانید از منوی Tools & Settings گزینه Preferences انتخاب کنید و از بخش Account status وضعیت اکانت خود را به حالت کنسل تغییر دهید. پس از کنسل کردن اکانت، گوگل درخواست شما را مورد بررسی قرار میدهد و میزان اعتبار موجود در اکانت تان را به حساب تان باز میگرداند. این پروسه ممکن است از ۲ تا ۱۲ هفته طول بکشد.

تفاوت auto payment و  manual payment در گوگل ادوردز چیست؟

در نحوه ی پرداخت به صورت دستی (manual payment) در هنگام ایجاد حساب شما خودتان اکانت خود را شارژ و اعتبار حساب خود را افزایش میدهید.

اما در پرداخت به صورت اتوماتیک auto payment پس از وارد کردن اطلاعات حساب، گوگل به صورت ماهانه هزینه ی تبلیغات را از حساب شما کم میکند.

کنترل پنل فارسی گوگل ادوردز توسط گوگل ارائه میشود؟

کنترل پنل فارسی توسط شرکت ایرانی ایجاد شده است و از API گوگل برای نمایش اطلاعات گوگل استفاده میکند.

پارتنر گوگ لبه چه کسی یا شرکتی گفته میشود؟

گوگل برای کاهش هزینه‌های پشتیبانی مشتریان، بخش پارتنری گوگل ادز را ایجاد کرده است. پارتنرهای گوگل ادز که به صورت شخصی و شرکتی فعالیت می‌کنند، مسئول ارایه خدمات تخصصی و پشتیبانی مشتریان هستند.

شرکت‌های پارتنر گوگل در حوزه تبلیغات دارای تیمی از متخصصین در زمینه گوگل ادز هستند که به آموزش و پشتیبانی تبلیغ کنندگان می‌پردازند. پارتنرها به منابع آموزشی، رویدادها و پروموشن کدهای گوگل ادز دسترسی دارند و برای اینکه از پارتنر بودن شرکتی مطمئن شوید، می‌تونید به دنبال badge یا همان نشان پارتنری گوگل ادز در سایت‌شان بگردید.

چگونه می‌توان از تبلیغات رایگان در گوگل ادز استفاده کرد؟

گوگل هیچ گونه تبلیغات رایگانی خارج از برنامه Nonprofits (برای سازمان‌های غیرانتفاعی) ارایه نمی‌دهد. همانطور که می‌دانید بیش از 97 درصد درآمد گوگل از تبلیغات است. گوگل تلاش می‌کند با توسعه تکنولوژی‌های مرتبط با تبلیغات، درآمد خود را از این راه افزایش دهد.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

قوانین تبلیغات در گوگل

آشنایی با قوانین گوگل ادوردز

دیدگاه‌ها برای آشنایی با قوانین گوگل ادوردز بسته هستند
۱,۲۰۵
قیمت کلمات در گوگل ادوردز

نحوه محاسبه ی قیمت کلمات در گوگل ادوردز   

دیدگاه‌ها برای نحوه محاسبه ی قیمت کلمات در گوگل ادوردز    بسته هستند
۱,۰۸۱
مهمترین سوالات در گوگل ادوردز

15 سوال مهم در مورد گوگل ادوردز

دیدگاه‌ها برای 15 سوال مهم در مورد گوگل ادوردز بسته هستند
۱,۱۷۱
دانلود اپلیکیشن گوگل ادوردز

دانلود اپلیکیشن گوگل ادوردز برای اندروید و IOS

دیدگاه‌ها برای دانلود اپلیکیشن گوگل ادوردز برای اندروید و IOS بسته هستند
۱,۰۱۶
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...