گوگل ادوردز برای دامنه های آی آر

چگونه برای سایت های دات آی آر گوگل ادوردز ثبت کنیم؟

  • انتشار : 23 می 2019
  • ۱,۰۱۰
  • دیدگاه‌ها برای چگونه برای سایت های دات آی آر گوگل ادوردز ثبت کنیم؟ بسته هستند
  • دسته: تبلیغات گوگل

ثبت گوگل ادوردز برای دامنه های آی آر

یکی از بخش های مهمی که تحریم های اخیر تحت تاثیر خود قرار داده است که بیشتر حوزه ی کاربران بخش آی تی و شبکه را شامل میشود، تحریم های شرکت گوگل علیه سایت های ایرانی است.

دامنه های ملی

علاوه بر دامنه های com  net  info … که فراگیر هستند و عمومیت بیشتری در بین مردم دارند، دامنه هایی نیز هستند که مختص هر کشور است و با دو حرف از نام آن کشور مشخص میشود. که با آن ها دامنه های ملی نیز میگویند.

گوگل-ادوردز-برای-دامنه-آی-آر

برای مثال دامنه .Kr مربوط به کره جنوبی ، دامنه .Lb مربوط به کشور لبنان .Us مربوط به ایالات متحده ی آمریکا و دامنه .Ir مربوط به کشور ایران است.

شرکت های بزرگی همچون گوگل، آمازون، مایکروسافت و دیگر شرکت های بزرگ که در آمریکا فعالیت می کنند و یا سرور اصلی آن ها در این کشور مستقر است، ارائه ی خدمات خود را به دامنه های آی آر محدود کرده اند. برای مثال اگر شما اکانت الکسا بخرید،  برای انجام برخی از امور برای دامنه های آی آر با مشکل مواجه خواهید شد.

همچنین تبلیغات اینترنتی و گوگل ادوردز برای دامنه های آی آر با مشکلاتی مواجه هستند. احتمالا اطلاع داشته اید که تا قبل از سال 2018 امکان درج آگهی برای سایت هایی با پسوند .ir  وجود نداشت اما امروزه این امکان برای صاحبان کسب و کارهای اینترنتی محیا است و میتوانند برای دامنه های آی آر خود تبلیغات گوگل خریداری کنند اما محدودیت هایی برای آن ها وجود دارد.

در رابط کاربری جدید گوگل ادوردز بخشی برای ثبت آگهی برای دامنه های آی آر وجود دارد امام محدودیت هایی را شامل میشود. مثلا نمایش نسبتا کمتر تبلیغات دامنه های آی آر نسبت به دامنه های بین المللی و عدم نمایش تبلیغات دامنه های آی آر در آمریکا.

سوالی که ذهن کاربران را به خود مشغول کرده است اینه که آیا راهکاری وجود دارد که برای سایت های  ملی تبلیغات گوگل ادز را فعال کرد؟

تغییر دامنه های آی آر به دامنه بین المللی

درحال حاضر پاسخ به این سوال منفی است. اما روش هایی برای حل این مسئله وجود دارد که یکی از آن ها تغییر اصولی دامنه سایت به دامنه های بین المللی است بدون آن که رتبه سایت شما در موتورهای جست و جو آسیبی وارد شود.

تغییر-دامنه-های-آی-آر-به-کام

مراحل تغییر دامنه ملی به دامنه بین‌المللی

  1. دامنه بین المللی خود را ثبت کنید
  2. اتصال دامنه به هاست
  3. ریدایرکت کردن دامنه آی آر به دامنه ی بین المللی
  4. ویرایش و تغییر لیتک های قدیمی به دامنه جدید
  5. آدرس سایت خود را در گوگل وبمستر و بینگ وبمستر تغییر دهید

ثبت دامنه بین المللی

پیشنهاد ما این است که دامنه دات کام ثبت کتید. چرا که متداول ترین پسوند میان کاربران اینترنتی می باشد. همچنین شما میتوانید از پسوند رایج های دیگر مانند .net , .org , .biz , .co نیز استفاده کنید. شما میتوانید برای خرید این دامنه ها از سایت های معتبر در این زمینه استفاده کنید. برای جستوجوی نام دامنه کلیک کنید.

اتصال دامنه جدید به هاست

هنگام ثبت دامنه جدید، DNS های آنرا مانند DNS های دامنه قبلی خود ست کنید و از شرکتی که میزبانی هاست گرفته اید بخواهید تا دامنه جدید را به هاستتان متصل کند.

دامنه آی آر خود را به دامنه ی جدید ریدایرکت کنید

پس از آن که دامنه ی جدید خود را به هاست تان متصل کردید حال نوبت آن است تا دامنه ی قبلی خود را به دامنه جدید خود ریدایرکت 301 کنید تا افرادی که از طریق موتور های جستوجو و لینک سایتتاتندر سایت های دیگر به سایت تان مراجعه میکنند به دامنه ی جدیدتان منتقل شود

تغییر لینک های قدیمی به دامنه ی جدید

امکان دارد پس از ایجاد تغییرات، سایت‌تان با مشکل آدرس‌دهی مواجه شود. برای مثال اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید، پس از تغییر دامین بایستی در تنظیمات وردپرس نیز آدرس سایت‌تان را به آدرس جدید تغییر دهید. همچنین اگر از ساختار لینک‌دهی ناقص استفاده نکرده باشید،‌ بایستی تمام لینک‌های سایت‌تان را به دامنه جدید تغییر دهید.

درصورتی که پس از تغییر دامنه اصلی سایت‌ و ریدایرکت نتوانید به بخش مدیریت سایت‌تان دسترسی پیدا کنید، بایستی تغییرات را از طریق پایگاه داده سایت‌تان انجام دهید.

اگر دانش تخصصی کافی برای ایجاد تغییرات فوق را ندارید، بهتر است از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

اگر از سیستم مدیریت وردپرس استفاده می‌کنید، پس از اتصال دامنه جدید به هاست‌تان و قبل از فعالسازی ریدایرکت دامنه آی آر به دامنه جدید، آدرس سایت را از بخش تنظیمات > همگانی تغییر دهید.

تغییر آدرس سایت در وب مستر تولز

اگر مدت زیادی است که با دامنهی آی آر خود فعالیت میکنید احتمالا توانسته اید رتبه ی خوبی در نتایج گوگل به دست آورید.برای ان که رتبه س سایت تان از بین نرود و بتوانید آن را به دامنه ی جدید خود انتقال دهید از ابزار گوگل وبمستر تولز استفاده کنید.

ابتدا باید هر دو دامنه ی آی آر و دامنه ی بین المللی خود را در گوگل وبمستر تولز وارد کنید. سپس به داشبورد دامنه ی آی آر خود بروید و از بالا صفحه سمت چپ بر روی چرخ دنده کلیک کنید و در منوی بازشده روی گزینه Change of Address کلیک کنید.

گوگل وبمستر تولز

در صفحه ی جدید که برایتان باز میشود آدرس جدید سایت تان که همان دامنه ی بین المللی تان هست را انتخاب کنید و سپس دکمه ی check را کلیک کنید.

در صورتی که این مراحل را به درستی و ریدایرکت 301 یدون ایراد انجام شود دکمه ی confirm فعال میشود که مربوط به اعتیار سنجی و اطمینان از دسترسی شما به دامنه ها می باشد.

گوگل وبمستر تولز سپنتا

پس از کلیک بر روی دکمه Confirm دکمه SUBMIT فعال می‌شود که پس از کلیک بر روی آن درخواست تغییر آدرس دامنه شما ثبت می‌شود.

همچنین می‌توانید تغییر دامنه را در بینگ وبمستر تولز نیز درج کنید تا رتبه سایت‌تان در موتور جستجوی بینگ نیز به دامنه جدید منتقل شود.

گام پایانی

پس از انجام مراحل فوق چند روزی طول میکشد تا آدرس دامنه آی آر شما با دامنه ی بین المللی که انتخاب کردید جایگزین شود. با این حال هیچ جای نگرانی نیست و افرادی که به هنگام جست و جو، نام دامنهی شما را با دات آی آر کلیک میکنند به طور خودکار به دامنهی کام و یا هر دامنه  ی بین المللی که شما انتخاب کردید منتقل میشوند.

اگر از دامنه آی آر خود در سربرگ ها و یا کارت ویزیت ها استفاده کرده اید جای نگرانی نیست و اافراد هنگام وارد کردن آدرس شما با دامنه  ی آی آر به طور خودکار به دامنه ی بین المللی شما منتقل میشوند.

فقط باید یک نکته را در نظر داشت که دامنه ی آی آر خود را نیز هر ساله باید تمدید کنید تا در اختیار شما باشد و این روند ادامه داشته باشد.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

قوانین تبلیغات در گوگل

آشنایی با قوانین گوگل ادوردز

دیدگاه‌ها برای آشنایی با قوانین گوگل ادوردز بسته هستند
۱,۱۹۰
قیمت کلمات در گوگل ادوردز

نحوه محاسبه ی قیمت کلمات در گوگل ادوردز   

دیدگاه‌ها برای نحوه محاسبه ی قیمت کلمات در گوگل ادوردز    بسته هستند
۱,۰۶۶
مهمترین سوالات در گوگل ادوردز

15 سوال مهم در مورد گوگل ادوردز

دیدگاه‌ها برای 15 سوال مهم در مورد گوگل ادوردز بسته هستند
۱,۱۵۳
دانلود اپلیکیشن گوگل ادوردز

دانلود اپلیکیشن گوگل ادوردز برای اندروید و IOS

دیدگاه‌ها برای دانلود اپلیکیشن گوگل ادوردز برای اندروید و IOS بسته هستند
۹۹۹
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...