آیا تبلیغات گوگل ادوردز بر سئو سایت تاثیری دارد؟

  • انتشار : 17 می 2019
  • ۷۷۲
  • دیدگاه‌ها برای آیا تبلیغات گوگل ادوردز بر سئو سایت تاثیری دارد؟ بسته هستند
  • دسته: تبلیغات گوگل

تاثیرات گوگل ادوردز بر سئو سایت

سوالی که اخیر ذهن کاربران را به خود مشغول کرده است این است که آیا تبلیغات گوگل ادوردز برسئو سایت تاثیری می گذارد؟

سوالاتی از قبیل آیا با تبلیغات کلیکی گوگل میتوان سئو سایت را بهتر کرد؟
میخوام با گوگل ادوردز سئو سایتم رو بهتر کنم و بعد شروع کنم به سئو و بهینه سازی

جوابی که میتونیم به این سوالات بدیم این است که گوگول ادوردز به هیچ عنوان نمی تواند به طور مستقیم به سئو سایت کمک کند زیرا گوگل سیاست هایی برای رسیدن وب سایت ها به صفحه اول خود دارد که میتوان به محتوای خوب و کاربر پسند اشاره کرد.

برای رسیدن به صفحه اول گوگل، سئو و تبلیغات گوگل (google adwords) دو مقوله ی کاملا جدا هستند اما میتوان با استفاده از هردوی آن ها نتیجه ی بهتری را کسب کرد.

کلید واژه ها در گوگل ادوردز

کلیدواژه های گوگل ادوردز به شما کمک میکنه تا برای سئو و بهینه سازی سایت خود از کلمه کلیدی مناسب استفاده کنید.

هنگامی که شما مطلبی را در مرورگر خود سرچ میکنید میتوانید وب سایت هایی را که با استفاده  از گوگل ادوردز در صفحه اول آمده اند را مشاهده کنید و دریابید که کدام کله ها نرخ کلیک بیشتری دارند. نرخ Impression کدام کلیدواژه ها در هنگام کمپین بالاتر بوده است. این اطلاعات به شما کمک می کند تا برای استفاده و بهره وری از این کلیدواژه ها در کمپین های سئو ذره ای شک نکنید و کلیدواژه هایی که نتایج بهتری کسب کرده اند را در اولویت قرار دهید.

صفحه ورود یا لندینگ پیج

یکی از فاکتورهای مهم در امتیاز دهی گوگل ادوردز به وب سایت هایی که از گوگل ادوردز استفاده می کنند، صفحه ورود یا لندینگ پیج مناسب است.

هرچه صفحه ی ورود یا لندینگ پیج با کلمه کلیدی ما مرتبط تر باشد و از نظر گرافیکی کاربر پسند باشد، میتواند کاربر را در صفحه نگه دارد.

عموما تبلیغات گوگل با تعداد زیادی کلیدواژه تبلیغاتی شکل می گیرند. در بسیاری از مواقع شما کلیدواژه هایی را خواهید یافت که از آن ها کمتر استفاده می کنید ولی کارایی خوبی از خود نشان می دهد.

شما میتوانید با مراجعه به مقاله ی چگونه (یک لندینگ پیج مناسب تهیه کنیم) یک صفحه ورود متناسب با کسب و کار و مرتبط با وب سایت خود درست کنید.

 

متا دیتا (Metadata)

همانند کلیدواژه ها، متادیتاها نیز در گوگل ادوردز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تجربیات نشان داده است که بعد از تیترها، توضیحات زیر عنوان یا همان متادیتاها دومین چیزی است که به دید کاربر می آید.

اگر توضیحات متای شما به اندازه ی کافی کاربر را برای کلیک کردن قانع کند، این کار سبب بالا رفتن میزان CTR شما میشود. همانطور که میدانید CTR یکی از عوامل مهم در افزایش رتبه بندی سایت شما و کاهش هزینه های گوگل ادوردز شما می شود.

همانطور که در مقاله ی در مورد عوامل موثر بر کاهش هزینه ها در گوگل ادوردز اشاره کردیم، در هنگام اجرای کمپین ها تبلیغاتی شما به خوبی میتوانید معنی CTR را درک کنید و از آن برای بهینه سازی سایت خوداستفاده کنید.

به این منظور که شما میتوانید دریابید که اگر کلیدواژه ای میزان Impression بالایی داشته باشد اما نرخ کلیک آن پایین باشد از عوامل ضعف در متای ضعیف می باشد و از این دسته از کلیدواژه ها نباید در متای خود استفاده کنیم.

در بحث متا دیتا، کپی رایتینگ هم مطرح است. اینکه شما تیترها و توضیحات متا را چگونه و با چه لحنی بنویسید تا روی کاربر تاثیر بگذارد. یک تیتر خوب حتی می تواند کاربر را برای خرید هم ترغیب کند. پس می توانید کیفیت متن و محتوای کوتاه نمایشی خود را هم از این طریق بسنجید.

یک کمپین تبلیغاتی خوب میتواند در مورد دستگاه های متفاوتی که در بستر اینترنت به جست و جوی مطالب می پردازند و از کلیدواژه های انتخابی ما استفاده میکنند آمار و اطلاعات خوبی در اختیار ما بگذارد.

این که شما در کمپین خود از صدها کلیدواژه استفاده کرده باشید و بدانید که کدام کلیدواژه ها در چه دستگاه هایی بیشترین بازخورد را داشته است میتوانید به سرمایه گذاری شما در کلیدواژه های مختلف کمک به سزایی کند.
برای مثال اگر 50 درصد از میزان ورودی شما از یک کلیدواژه در روز به گوشی ها موبایل اختصاص داشته باشد شما میتوانید با یک برنامه ریزی مناسب کاربران بیشتری را به سایت خود هدایت کنید.

 

برچسب ها:

مقالات مرتبط

قوانین تبلیغات در گوگل

آشنایی با قوانین گوگل ادوردز

دیدگاه‌ها برای آشنایی با قوانین گوگل ادوردز بسته هستند
۱,۲۰۷
قیمت کلمات در گوگل ادوردز

نحوه محاسبه ی قیمت کلمات در گوگل ادوردز   

دیدگاه‌ها برای نحوه محاسبه ی قیمت کلمات در گوگل ادوردز    بسته هستند
۱,۰۸۲
مهمترین سوالات در گوگل ادوردز

15 سوال مهم در مورد گوگل ادوردز

دیدگاه‌ها برای 15 سوال مهم در مورد گوگل ادوردز بسته هستند
۱,۱۷۶
دانلود اپلیکیشن گوگل ادوردز

دانلود اپلیکیشن گوگل ادوردز برای اندروید و IOS

دیدگاه‌ها برای دانلود اپلیکیشن گوگل ادوردز برای اندروید و IOS بسته هستند
۱,۰۱۴
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...