سئو بهتر است یا گوگل ادوردز

مهمترین تاثیرات گوگل ادوردز بر سئو

  • انتشار : 8 می 2019
  • ۶۸۷
  • دیدگاه‌ها برای مهمترین تاثیرات گوگل ادوردز بر سئو بسته هستند
  • دسته: تبلیغات گوگل

مهترین تاثیرات گوگل ادوردز بر سئو سایت

همانطور که در مقاله های قبل اشاره کردیم (از اینجا بخوانید) تبلیغات کلیکی گوگل به هیچ عنوان به صورت سیگنالی مستقیم نمی تواند بر روی سئو سایت تاثیر بگذارد اما با این حال باز هم افرادی هستند که بر این باورند که تبلیغات گوگل میتواند بر سئو سایت تاثیر بگذارد و از تاثیرات گوگل ادوردز بر سئو سایت نظریات گوناگونی ارائه میدهند.

در ادامه دلایل پشت این ادعا را بررسی میکنیم:

تبلیغات در گوگل و افزایش جستجوهای نام برند شما

سئو-یا-گوگل-ادز؟

تبلیغات گوگل باعث میشود تا هنگام جست و جوی کاربران با کلمه کلیدی های مرتبط با کسب و کار شما، وب سایت شما را در صفحات اول گوگل ببینند و این کار باعث میشود تا نام برند شما در ذهن مخاطب باقی بماند و در آینده از وب سایت شما دیدن کند و یا آدرس وب سایت شما را به صورت مستقیم در نوار آدرس تایپ کند. این کار باعث می شود تا سینگنال هایی مبتنی بر معتبر بودن سایت شما به گوگل ارسال شود.

وندی پیِرسال، طراح داخلی مشهور و مدیر وب سایت WendyPiersall.com معتقد است:

گوگل تنها زمانی شما را دوست خواهد داشت که مردم شما را دوست بدارند!

تبلیغات در گوگل و افزایش اشتراک گذاری لینک های شما

 

امروزه شبکه ها اجتماعی یکی از بزرگترین راه های ارتباطی برای به اشتراک گذاشتن مطالب و عکس ها و ویدیو ها می باشدد. در این بین کسانی هستند که وب سایت های مورد علاقه ی خود را با دیگر کاربران به اشتراک میگذارند.

این امر باعث میشود تا تبلیغات وب سایت شما در شبکه های اجتماعی باعث افزایش بازدیدهای سایت شما شود.

برای مثال فرض کنید که شما در حال جست و جوی در فضای وب هستید و از محتوای یک وب سایت خوشتان می آید و آن را به وسیله ی شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک میگذارید. دوستان شما نیز ممکن است وارد این وب سایت ها شده و دوباره آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

درست است که شبکه های اجتماعی به صورت سیگنال های مستقیم نمیتواند به سئو سایت کمک کند ولی همین اشتراک گذاری مطالب در شبکه  های اجتماعی باعث افزایش بازدید در سایت شما میشود

همانطور که در این مقاله توضیح دادیم گوگل ادوردز نمی تواند به صورت سیگنال های مستقیم بر سئو سایت تاثیر چشمگیری داشته باشد اما با این حال افرادی معتقد هستند که گوگل اوردز میتواند باعث برندسازی یک وب سایت شود. این باورها از لحاظ تئوری درست هستند و ایارادی بر آن ها وارد نیست اما چون ابزار دقیقی برای اندازه گیری آمار این نوع تبلیغات وجود ندارد نمیتوان گفت که تاثیر چشمگیری دارد.

با این حال بهترین روش استفاده ی ترکیبی از سئو و گوگل ادوردز می باشد. با ایجاد کمپین های تبلیغاتی وموثر و استفاده از استراتژی های اصولی در زمینه ی سئو میتواند نتیجه های خوب و تاثیر گذاری را در پی داشته باشد.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

قوانین تبلیغات در گوگل

آشنایی با قوانین گوگل ادوردز

دیدگاه‌ها برای آشنایی با قوانین گوگل ادوردز بسته هستند
۱,۲۰۷
قیمت کلمات در گوگل ادوردز

نحوه محاسبه ی قیمت کلمات در گوگل ادوردز   

دیدگاه‌ها برای نحوه محاسبه ی قیمت کلمات در گوگل ادوردز    بسته هستند
۱,۰۸۲
مهمترین سوالات در گوگل ادوردز

15 سوال مهم در مورد گوگل ادوردز

دیدگاه‌ها برای 15 سوال مهم در مورد گوگل ادوردز بسته هستند
۱,۱۷۶
دانلود اپلیکیشن گوگل ادوردز

دانلود اپلیکیشن گوگل ادوردز برای اندروید و IOS

دیدگاه‌ها برای دانلود اپلیکیشن گوگل ادوردز برای اندروید و IOS بسته هستند
۱,۰۱۴
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...