اشتباهات-رایج-در-گوگل-ادوردز

رایج ترین اشتباهات در گوگل ادوردز

  • انتشار : 28 می 2019
  • ۸۰۶
  • دیدگاه‌ها برای رایج ترین اشتباهات در گوگل ادوردز بسته هستند
  • دسته: تبلیغات گوگل

10 مورد از اشتباهات رایج در google adwords  که هزینه ها را بالا می برد.

علیرغم این که گوگل ادوردز یکی از راه های بهینه برای تبلیغات کسب و کار در فضای اینترنتی است اما در برخی موارد برخی از اشتباهات کوچک باعث هدر رفت هزینه و بودجه میشود.

در این مقاله با شما هستیم تا با رایج ترین اشتباهات در گوگل ادوردز آشنا شویم.

قبل از این که استفاده ی بهینه و مدیریت هزینه در گوگل ادوردز آشنا شویم لازم است تا با یرخی اصطلاحات در این باره آشنایی مختصری پیدا کینم.

Google Ads کانال فروش است. این یعنی دلیل اصلی برای استفاده از Google Ads  فروختن محصولات و خدمات و کسب سود خواهد بود.

اگر کالا یا خدماتی برای فروش و کسب سود ندارید، یعنی گوگل ادوردز سودی برای شما ندارد. نشان دهنده ی این است که در استفاده از گوگل ادوردز مشکلی دارید و به اشتباه استفاده میکنید و باید آن را تغییر دهیم و یا به طور کل استفاده از گوگل ادوردز را کنار بگذاریم.

رایج ترین اشتباهات در گوگل ادوردز (google ads)

در مورد تبلیغات گوگل ادوردز در وبلاگ سپنتا صحبت های فراوانی کردیم و به اهمیت استفاده از این سرویس گوگل پرداختیم. اما بهتر است این موضوع را در نظر داشته باشیم اگر پس از برطرف کردن مشکلات در مدیریت هزینه ها در گوگل ادوردز، در استفاده از گوگل ادوردز نتیجه ای حاصل نکرده ایم بهتر است آن را کنار گذاشته و به سایر سرویس های تبلیغاتی در فضای وب روی آوریم.

برای این که زود تصمیم نگیرید و منطقی تصمیم بگیرید بهتر است با این 10 اشتباه رایج در گوگل ادوردز آشنا شوید و بدانید چگونه از این اشتباهات جلوگیری کنید.

۱- عدم استفاده از کلیدواژه های منفی ( Negative keyword)

یکی از رایج ترین اشتباهات در گوگل ادوردز کلیدواژه های منفی و نا کارآمد است.

پس از ایجاد گروه تبلیغاتی و انتخاب کلیدواژه باید تلاش هایی را نیز برای عدم نمایش تبلیغات شما با کلیدواژه های نامرتبط انجام دهید. باید بدانید که تبلیغ شما در چه مسیری است که کاربران با چه کلیدواژه هایی محصول یا خدمات شما را سرچ میکنند. احتمال دارد که آنچه مردم در گوگل جستجو میکنند با انتظارت شما متفاوت باشد.

در نتیجه آگهی‌تان برای عبارت های جستجوی اشتباه بالا می‌آید و برای کلیک‌هایی هزینه می‌پردازید که هیچ سودی ندارد.

اینجاست که کلید واژه های منفی وارد میشوند. شما میتوانید با استفاده از این کلیدواژه انتخاب کنید که آگهی هایتان برای کدام جستجوها نمایش داده شود.

نکاتی که باید در افزودن کلیدواژه منفی به آن توجه کرد:

از انواع مختلف کلیدواژه استفاده کنید. هنگامی که شما کلیدواژه ی منفی ای را اضافه میکنید یعنی تبلیغ شما برای آن کلیدواژه نمایش داده نمیشود اما باید این را درنظر داشت که ممکن است تبلیغ شما با کلمات هم معنی آن نمایش داده شود.پس این نکته را در هنگام درج کلیدواژه منفی در نظر داشته باشیدکه کلمات هم معنی و مترادف آن را نیز ثبت کنید.

برای مثال اگر آموزشگاه تدریس زبان دارید و نمیخواهید که برای کلمه هایی مثل فایل آموزشی نمایش داده شوید، عبارت دانلود آموزش زبان را به عنوان کلمه کلیدی منفی به کار ببرید. تبلیغ شما برای عبارت دانلود آموزش زبان نمایش داده نمیشود اما برای سایر کلمات هم معنی با محتوای آموزشی نمایش داده میشود پس بهتر است کلماتی چون دانلود، pdf، ورد و … به عنوان کلمه کلیدی منفی استفاده کنید.

همچنین هر چند روز یکبار بخش Search term را در قسمت keywords در گوگل ادوردز مشاهده کنید تا بدانید که تبلیغ شما با چه کلیدواژه هایی نمایش داده شده و کلیدواژه های نامرتبط را به بخش کلیدواژه های منفی اضافه کنید.

اگر به این نتیجه رسیدید که تبلیغ شما نیازمند کلیدواژه های منفی زیادی است، باید در انتخاب کلیدواژه اصلی خود تجدید نظر کنید و از کلمه کلیدی بهتر و مناسب تری استفاده کنید

2-ایجاد اد گروپ های کلی

توجه ببه ساختار ادگروپ ها یکی از مهمترین عوامل در کاهش هزینه های گوگل ادوردز و افزایش امتیاز آگهی است.  بهتر است قبل از ایجاد ادگروپ ها  به ساختار آن ها فکر کنید. سعی کنید تا هر اد گروپ خاص و محدود باشد.

برای مثال اگر در حال فروش حلقه ی نامزدی هستید میتوانید به جای آن که از یک حلقه با عنوان حلقه ی نامزدی، از حلقه های متعدد زیر استفاده کنید.

  • حلقه‌های ساده
  • حلقه‌های نگین دار
  • حلقه های طلای زرد
  • حلقه های طلای سفید
  • حلقه‌های پلاتینیوم

هر اد گروپ کلیدواژه های مخصوص و محدود خود را میتواند داشته باشد.

3-فقط به انطباق واژه ها در Broad Match استفاده نکنید

معمولا تمام کاید واژه هایی که در ابزار keyword planner  گوگل ادوردز ویشنها میشوند، brad match  هستند. یعنی به صورت گسترده به شما پیشنهاد میشود. بنابر این وقتی میخواهید از این کلیدواژه ها در اد گروپ خود استفاده کنید نباید همه ی آن ها را در به صورت یک جا وارد کنید.

باید انواع کلمه کلیدی با توجه به نوع انطباق آن ها بشناسید.

این را در مثالی بررسی میکنیم:

فرض کنید شما یک د گروپ تبلیغاتی برای جدیدترین مدل موی عروس دارید. شما میخواهید تنها برای جستجو هایی که شامل کلمات جدیدترین، مدل، موی، عروس میشوند رادریافت کنید. به عبارت دیگر به دنبال عبارات کلی تری مثل مدل موی عروس یا جدیدترین مدل مو نیستید.

یکی از این روش ها استفاده از کلمات کلیدی منفی است اما این کار عاقلانه نیست و نمیتوان تمام احتمالات را در نظر گرفت.

پس بهترین روش استفاده از broad match بدین شکل است :

جدیدترین+مدل+موی+عروس

این عبارات کلیدی با استفاده از علامت + تضمین میکند که تبلیف تان برای جستجوهایی که هر سه ی این کلمات را داشته باشد نمایش داده شود. فراموش نکنید که اگر آگهی برای کلیدواژه‌های طولانی خاص نمایش داده شوند، احتمال خرید از آن بیشتر خواهد بود

4- صرف هزینه برای کلماتی که بازده خوبی نداشته اند

باید به این نکته توجه داشت که همه ی کلیدواژه ها عمکرد یکسانی ندارند. شما باید مدتی بعد از راه اندازی کمپین خود در گوگل ادوردز لیست کلید واژه هایی که تبلیغات شما برای کاربران نمایش داده شده است را بررسی کنید تا بهترین کلیدواژه ها را انتخاب و واژه هایی که ناکارآمد و سودمند نیبوده اند را حذف کنید. اشتباهی که اکثرافراد مرتکب میشوند این است که جداسازی کلیدواژه ها را انجام نمی دهند و برای تمامی کلیدواژه ها سرمایه گذاری یکسانی انجام میدهند.

5- لندینگ پیج مناسب و مرتبط

استفاده کردن از لندینگ پیج نامناسب یکی از اشتباهات دیگر در افزایش هزینه های گوگل ادوردز است. کاربرانی که با کلمه کلیدی های تعیین شده توسط ما تبلیغات شما را باز میکنند، انتظار دارند که پس از ورود با محتوایی متناسب با کلمه کلیدی جستجو شده مواجه شوند. اگر غیر از این باشد ممکن است کاربر صفحه ی شما را ببند.روش های مناسب برای ایجاد یک لندینگ پیج مفید را در این مقاله میتوانید مشاهده کنید.(چگونه یک لندینگ پیج مناسب ایجاد کنیم؟)

6- عدم هدف گیری کاربران موبایل

تا چند سال پیش در گوگل ادوردز امکان هدف قراردادن کاربران موبایل وجود نداشت و بر این باور بودند که کاربرانی که کاربرانی که از طریق موبایل تبلیغات را مشاهده میکنند احتمال این که کاربران از این طریق به مشتری تبدیل شوند بسیار کم است

اما امروزه خلاف آن ثابت شده است و میتوان گفت یکی از قدرتمندترین ابزارهای فروش محسوب میشود. اگر کاران آن را در نظر نگیریم اشتباه بزرگی مرتکب شده ایم.

اگر وب سایت تان با نسخه های موبایل سازگاری داشته باشد توانسته اید این دسته از کاربران را هدف قرار دهید.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که هزینه ی تبلیغات در موبایل کمتر از دسکتاپ می باشد.

7- عدم استفاده از زمان بندی و نمایش 24 ساعته تبلیغات

اکثر کاربران تازه وارد در گوگل ادرودز بر این باور هستند که تبلیغات خود را 24 ساعته و تمام روزهای هفته به نمایش بگذارند که مبادا مشتری ای را از دست بدهند.

باید این را درنظر داشت که معمولا در تعطیلات آخر هفته مردم به استراحت و گذراندن وقت با خانواده خود مشغول هستند تا این که به خرید اینترنتی بپردازند.

همچنین اوایل صبح زمان خوبی برای به نمایش گذاشتن تبلیغات نیست.

شما باید موقعیت ها و زمان نمایش تبلیغات خود را بشناسید تا در هزینه های خود صرفه جویی و از اتلاف وقت و بودجه ی خود جلوگیری کنید.

شما میتوانید با استفاده از ابزارهای قدرتمند گوگل ادز زمان بندی نمایش تبلیغات خود را مدیریت کنید.

8- عدم بررسی صحیح و تبدیل کاربران به مشتری

بررسی نکردن نست تبدیل یا Conversion rate مانند رانندگی در شب و با چراغ های خاموش می باشد.نمیتوان برای بهینه سازی کومین های گوگل تنها به بررسی میزان CTR اکتفا کرد و شما باید بدانید که چه میزان از کاربرانی که از  طریق تبلیغات گوگل وارد سایت شما شده اند به مشتری تبدیل شده اند.

این نکته را در نظر بگیرید که بررسی میزان کانورشن در گوگل ادوردز تنها برای فروش نیست. این بررسی میتواند به شما کمک کند تا در میزان ثبت نام در یک صفحه، میزان بازدیدها از یک ویدیو، بازدیدهای یک صفحه و …

در کل مجموعه اقداماتی که برای کسب و کار شما مهم است.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

قوانین تبلیغات در گوگل

آشنایی با قوانین گوگل ادوردز

دیدگاه‌ها برای آشنایی با قوانین گوگل ادوردز بسته هستند
۱,۱۹۰
قیمت کلمات در گوگل ادوردز

نحوه محاسبه ی قیمت کلمات در گوگل ادوردز   

دیدگاه‌ها برای نحوه محاسبه ی قیمت کلمات در گوگل ادوردز    بسته هستند
۱,۰۶۶
مهمترین سوالات در گوگل ادوردز

15 سوال مهم در مورد گوگل ادوردز

دیدگاه‌ها برای 15 سوال مهم در مورد گوگل ادوردز بسته هستند
۱,۱۵۳
دانلود اپلیکیشن گوگل ادوردز

دانلود اپلیکیشن گوگل ادوردز برای اندروید و IOS

دیدگاه‌ها برای دانلود اپلیکیشن گوگل ادوردز برای اندروید و IOS بسته هستند
۱,۰۰۰
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...