اسکیما

اسکیما (schema) چه تاثیری در سئو سایت دارد؟

  • انتشار : 22 می 2019
  • ۹۹۱
  • دیدگاه‌ها برای اسکیما (schema) چه تاثیری در سئو سایت دارد؟ بسته هستند
  • دسته: سئو, سئو داخلی

با این که اسکیما اهمیت بسیار زیادی در سئو سایت دارد، اما کمتر کسی با آن آشنایی دارد و در سایتش لحاظ می کند. با ما همراه باشید تا با این کلید طلایی سئو آشنا شوید. در این مقاله ابتدا به تعریف اسکیما می پردازیم و بعد تاثیر schema را در سئو سایت بررسی می کنیم.

به عنوان تعریفی ساده، اسکیما در حقیقت نشانه گذاری هایی در سایت هستند که باعث ماندگار شدن سایت شما در ذهن ربات های موتور جستجو می شوند. همان طور که شما وقتی به محله جدیدی می روید از روی تابلو ها و نشانه هایی که اطراف محل وجود دارد، آن محل را به ذهن می سپارید، ربات ها نیز از روی نشانه هایی که در سایت شما وجود دارد، آدرس سایت شما را به ذهنشان می سپارند.

خبر خوشحال کننده این که با این که اسکیما تاثیر زیادی در سئو سایت دارد، (که در ادامه با هم مثال هایی از استفاده اسکیما و تاثیرش بر روی سئو سایت را می بینیم) کمتر کسی از این قوانین سئو در سایتش پیروی می کند.  این یعنی اگر شما اسکیما را در سایت خودتان لحاظ کنید رقبای کمی خواهید داشت تا بخواهید در نتایج خاص و منحصر به فرد باشید.

نشان گذاری اسکیما چیست؟

نشانه گذاری اسکیما (schema markup) جز اصول سئو داخلی محسوب می شود. به عنوان مثال در سئو داخلی سایت از تگ های title، H1، H2 ، H3 ، description استفاده می کنیم تا به موتورهای جستجو اطلاعاتی از سایتمان بدهیم. پشنهاد می کنم مقاله مهم ترین نکات سئو داخلی در سال 2019 را مطالعه کنید تا با به روزترین نکات سئو داخلی آشنا شوید. نشان گذاری اسکیما هم از آنجایی که اطلاعات مستقیمی از سایت ما به موتورهای جستجو  می دهد، جزء موارد سئو داخلی به حساب می آید. به عنوان مثال شما با schema می توانید به گوگل بفهمانید در این صفحه یک “فیلم” با عنوان “ملی و راه های نرفته اش” وجود دارد که کاربران به آن “امتیاز” 5 از 5 داده اند.

اسکیما فیلم

 

در تصویر بالا به سایت Facebook و سایت IMDb خوب توجه کنید. گوگل با استفاده از کدهای schema در این سایت ها، اطلاعات را استخراج کرده و در بخش گراف دانش (ستون سمت راست) نشان داده است. لینک های این بخش از نتایج گوگل از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند چرا که احتمال بسیار زیادی وجود دارد که کاربر روی این لینک ها کلیک کند.

در مقالات بعدی سئو سایت به شما نحوه قرار دادن کد اسکیما در سایت را آموزش  خواهیم داد.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

افت رتبه ناگهانی در گوگل

7 راه تشخیص علت افت رتبه سایت

دیدگاه‌ها برای 7 راه تشخیص علت افت رتبه سایت بسته هستند
۲,۲۸۸
7 روش سئو کلاه خاکستری

7 روش اساسی در سئو کلاه خاکستری

دیدگاه‌ها برای 7 روش اساسی در سئو کلاه خاکستری بسته هستند
۲,۲۸۱
سئو کلاه خاکستری

مزایا و معایب سئو کلاه خاکستری

دیدگاه‌ها برای مزایا و معایب سئو کلاه خاکستری بسته هستند
۱,۹۳۳
تفاوت ریدایرکت 301 و ریدایرکت 302

ریدایرکت 301 و ریدایرکت 302 چه تفاوتی دارند؟

دیدگاه‌ها برای ریدایرکت 301 و ریدایرکت 302 چه تفاوتی دارند؟ بسته هستند
۱,۲۲۴
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...