تولید محتوا بر اساس سئو

تولید محتوا بر اساس سئو و نکات کلیدی

منظور از تولید محتوا بر اساس سئو چیست؟ آیا شما هم دوست دارید تولید محتوایی که انجام می دهید بر اساس الگوریتم های گوگل و سئو شده باشد؟ در این مقاله می خواهیم شما را با اصول تولید محتوا بر اساس سئو آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

علاوه بر این اگر دوست دارید در مورد مهم ترین تکنیک های تولید محتوا اینستاگرام برای جذب فالوور اطلاعاتی به دست آورید نیز می توانید مطالب قبل را مطالعه کنید.

ممکن است هر کسی بتواند تولید محتوا برای سایت را انجام دهد اما تولید محتوا بر اساس سئو به مهارت و تکنیک های خاصی نیاز دارد.

هنگامی که می خواهید تولید محتوا بر اساس سئو را انجام دهید لازم است تا برخی نکات مهم را به خاطر داشته باشید.

تحقیق کنید

اگر واقعا می خواهید به مشتریان خود مطلب جدیدی را ارائه دهید ولی هیچگونه مطالعه تحقیقی در این مورد انجام نمی دهید مطمئن باشید که کارتان بی نتیجه خواهد بود.

در این مرحله باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • کلمات کلیدی مرتبط با هدف
 • اندازه مقاله
 • نوع مقاله
 • بررسی مقاله های مرتبط
 • سوالات مردم

با استفاده از برخی ابزار ها مانند keyword planner می توانید تشخیص دهید که کلمه کلیدی انتخابی شما تاثیر گذار است یا خیر.

تولید محتوا بر اساس سئو

نوع محتوا

حالا می تواند کلمه کلیدی انتخابی خود را در گوگل سرچ کنید تا ببینید در این باره چه مقاله هایی امتیاز گرفته اند. از این طریق می توانید متوجه شوید که گوگل چه نوع مقاله هایی را بیشتر می پسندد. ممکن است ترفند هایی برای تولید محتوا توجه شما را به خود جلب کند، عناوینی مانند”6 نکته مهم در مورد…” یا ” 10 مورد از بهترین های…”.

اندازه تولید محتوا بر اساس سئو

با استفاده از ابزار SEO Rambler می توانید بررسی کنید که مقاله ایی که نوشتید نسبت به کلمه کلیدی شما طول دارد یا خیر. با استفاده از این ابزار ها می توانید کاری کنید که گوگل به شما امتیاز دهد و شما را به صفحه اول بیاورد.

همانطور که می دانید کمترین مقدار کلمات موجود در مقاله شما باید 300 کلمه باشد. هرچه تعداد این کلمات بیشتر باشد برای سئوی سایت شما بهتر خواهد بود البته به شرطی که بتوانید محتوایی تاثیر گذار و واقعا جذاب را برای مخاطب خود ایجاد کنید. فراموش نکنید که مطلب شما نباشد طولانی و خسته کننده باشد. برای اطلاع بیشتر در مورد نحوه تولید محتوای نویسندگان حرفه ایی می توانید مطالب قبل را مطالعه کنید.

بررسی سوالات رایجی که افراد می پرسند

هنگامی که کلمه کلیدی خود را در گوگل سرچ می کنید در واقع خواهید دید که افراد در مورد چه چیز های مشابه دیگری نیز سرچ انجام داده اند. برای اینکه مقاله ایی تاثیر گذار تولید کنید می توانید سوالاتی را که با مقاله شما مرتبط است را انتخاب کرده سپس در ادامه مقاله به آن ها پاسخ دهید. این نکته همینجا تمام نمیشود یکی دیگر از نکات مثبتی که این ترفند دارد این است که با کلیک بر روی یکی از سوالات گوگل سوالات بیشتری را که مشابه کلمه کلیدی شما باشد را پیشنهاد می دهد.

این راه یکی از ترفند های خیلی مهمی است که می توانید پاسخ سوالات رایج افراد در مورد کلمه کلیدی خود را بدهید و به سئوی سایتتان کمک کنید.

در هر صورت حالا زمان آن رسیده است تا به سئوی سایتتان کمک کنید و با تولید محتوای موثر مخاطبین بیشتری را جذب کنید. علاوه بر این ها با مطالعه مطالب قبل می توانید در مورد نحوه تولید محتوای موثر اطلاعات بیشتری به دست آورید.

هنگامی که می خواهید با پنل مدیریتی ورد پرس محتوای تولید شده را درج کنید باید چه نکاتی را مورد توجه قرار دهید؟

تولید محتوا بر اساس سئو

عنوان پست و عنوان متا

اول از همه لازم است تا تفاوت این دو را با هم بدانید:

عنوان پست در تولید محتوا بر اساس سئو چیست؟ چیزی است که مخاطب در جایگاه عنوان سایت شما خواهد دید.

عنوان متا پست چیست؟ چطور موتور های جستجو گر پست شما را در نتایج گوگل نشان می دهند.

هنگامی که عنوان متا را می نویسید ضروری است تا از کلمه کلیدی خود استفاده کنید.

یکی از نکاتی که در این مورد اهمیت دارد این است که بهتر است تا عنوان پسست شما از 66 کاراکتر کمتر باشد.

توضیحات پست متا

نوشتن توضیحات متا نیز یکی دیگر از نکات مهمی است که در جستجوی گوگل بسیار مهم است. این توضیحات نقش بسیار مهمی در موتور جستجو دارند.

اگر تا به حال توضیحات متا را نمی نوشتید از این به بعد حتما این کار را انجام دهید. فراموش نکنید که کلمه کلیدی را نیز در آن بگنجانید.

تولید محتوا برای سایت

درج توضیحات متا بسیار مهم است. بهتر است تا به تمامی پست هایی که قبلا انتشار داده اید برگردید و اگر توضیحات متا را اضافه نکرده اید این کار را انجام دهید. با استفاده از توضیحات متا می توانید ترافیک سایت خود را افزایش دهید. توضیحات متا یکی از بهترین قسمت هایی است که می توان در آنجا کلمات کلیدی را اضافه کرد تا گوگل راحت تر آن را پیدا کند.

متن جایگزین برای تصاویر

گوگل نمی تواند عکس ها را بخواند. متن عکس است که برای گوگل مشخص است. برای اینکه به موتور های جستجوگر این اطمینان را بدهید که از عکس مناسبی استفاده کرده اید لازم است تا نام آن را متناسب با مطلبی که نوشتید انتخاب کنید. برخی افراد عکس های را با نام Image-1 ذخیره می کنند که این کار واقعا اشتباه است.

هنگامی که نام عکس را تغییر می دهید لازم است تا نامی مرتبط با محتوا انتخاب کنید. نام عکس باید دقیقا مرتبط با خود عکس و محتوای شما باشد تا وقتی مخاطب عکسی با آن نام را سرچ می کند مستقیما به همان جایی فرستاده شود که می خواهد.

در محتوا بر اساس سئو باید هنگامی که عکس را بارگذاری می کنید نام Alt و متن جایگزین را نیز انتخاب کنید. هنگامی که در نام عکس کلمه کلیدی وجود داشته باشند نیز نتایج قابل توجهی به دست خواهید آورد.

اگر برای نامگذاری عکس این کار را نکردید سعی کنید از کلمه کلیدی حتما در متن جایگزین استفاده کنید.

لینک دهی داخلی

هنگامی که در حال پست یک محتوای جدید هستید، بهتر است تا به مقاله های قبلی نیز لینک دهید تا مخاطب سایر مطالب سایت را بخواند و مدت زمان بیشتری در سایتتان بماند. اینکار به سئوی سایت شما بسیار کمک می کند. در تولید محتوا بر اساس سئو لینک دهی به مطالب قبلی یکی از مهم ترین نکاتی است که باید مورد توجه قرار دهید.

در هنگام لینک دهی به صفحات و مقاله های دیگر اطمینان پیدا کنید که حتما در عنوان آن مقاله کلمه کلیدی استفاده شده باشد.

انتخاب URL مناسب برای تولید محتوا بر اساس سئو

استفاده از حرف اضافه در URL یا همان پیوند یکتا درست نیست. ( مانند: a، an.، the) حتما دقت کنید که URL شما به انگلیسی باشد. شاید در عنوان از این کلمات استفاده کنیم اما نباید در پیوند یکتا این حروف اضافه وجود داشته باشند.

برای مثال وقتی پستی با این عنوان می نویسیم

 • 3 راه برای بهبود کسب و کار

URL باید به این شکل باشد:

 • bossiness-improvement-3-ways

نکته مهمی که باید در مورد مورد توجه قرار دهید این است که هرگز پیوند یکتا را بعد از انتشار تغییر ندهید.

استفاده از تگ های H1، H2، H3

در تولید محتوا بر اساس سئو یکی از نکات کلیدی و مهم استفاده درست از تگ ها می باشد.

از تگ ها برای نوشتن سرفصل های هر بخش استفاده می شود. تگ H1 به صورت خودکار برای عنوان مقاله استفاده می شود. بنابراین برای سرفصل های بعدی باید خودتان H2 و H3 را قرار دهید.

در تولید محتوا بر اساس سئو استفاده درست از این تگ ها بسیار مهم است. مخصوصا هنگامی که شما قصد نوشتن مطلب بلند و طولانی ایی را دارید. برای اطلاع از نحوه نوشتن تگ ها می توانید به این مقاله سر بزنید.

یکی دیگر از نکاتی که در مورد استفاده از تگ ها باید رعایت کنید این است که بهتر است تا کلمات کلیدی را در تگ ها استفاده کنید.

خلاصه و نتیجه گیری

 • برای انتخاب کلمات کلیدی تحقیق و در گوگل جستجو کنید.
 • محدودیت های استفاده از کلمات را بشناسید.
 • با استفاده از گوگل فرمت و مدل درست عنوان مقاله خود را انتخاب کنید.
 • سوالات رایجی که افراد در گوگل در مورد آن کلمه کلیدی می پرسند را لیست کنید.
 • انتخای عنوان مناسب به همراه عنوان متا و همچنین درج کلمه کلیدی در هردوی این ها
 • درج توضیحات متا و استفاده از کلمه کلیدی در آن.
 • استفاده از کلمه کلیدی در متن جایگزین تصاویر
 • لینک دهی درست به مطالب قبلی
 • انتخاب URL مناسب
 • استفاده صحیح از تگ های H1، H2، H3

اگر برای تولید محتوا بر اساس سئو فرصت کافی ندارید می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و برای سفارش و اطلاع از قیمت ها می توانید به صفحه تعرفه تولید محتوا مراجعه کنید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

استراتژی تولید محتوا و اهمیت آن در ترافیک سایت

دیدگاه‌ها برای استراتژی تولید محتوا و اهمیت آن در ترافیک سایت بسته هستند
۲,۱۵۱
ابزار ویرایش محتوا

آشنایی با مهم ترین ابزار های ویرایش محتوا

دیدگاه‌ها برای آشنایی با مهم ترین ابزار های ویرایش محتوا بسته هستند
۲,۴۸۷
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...