محتوا

6 نکته کلیدی در تولید محتوای تصویری

برای تولید محتوای تصویری به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟ چرا در بیشتر مواقع تولید محتوای تصویری طرفداران بیشتری دارد و مخاطبین زیادی را به سایت شما جذب می کند؟

در اینجا می خواهیم نکات کلیدی و مهمی در خصوص تولید محتوای تصویری را در اختیارتان قرار دهیم. همچنین اگر می خواهید در خصوص اهمیت تولید محتوا در ترافیک سایت اطلاعاتی کسب کنید سری به مطالب قبلی سایت بزنید.

ویژوالها می توانند تأثیر بسزایی در موفقیت بازاریابی محتوای شما و کمپین های رسانه های اجتماعی داشته باشند. تصاویر به رشد بیشتر ترافیک، کلیک و ارتباط بیشتر با مشتری کمک می کنند. عکس ها، فیلم ها یا اینفوگرافی ها توجه کاربران را بسیار سریعتر و موثرتر از متن جلب می کنند. پست های تصویری در رسانه های اجتماعی بیشتر از به روزرسانی های متن، می توانند لایک، اشتراک و تعامل بیشتری دریافت کنند.

6 استراتژی مهم در تولید محتوای تصویری

تولید محتوای تصویری برای بازاریابی محتوای شما و استراتژی رسانه های اجتماعی به طور فزاینده ای اهمیت می یابد. بنابراین، همیشه در هر یک از پست های خود به فکر عکاسی احساسی، اینفوگرافیک ستاره ای، یادداشت های طنز مانند یا یک فیلم آموزشی باشید.

تصاویری را انتخاب کنید که بیشتر قابل فهم باشند

عکس های بورس می توانند برای برخی از اهداف مناسب باشند، اما اغلب به نظر می رسد بسیار مصنوعی و غیر شخصی هستند. اطمینان حاصل کنید که از عکسها و تصاویر چشمگیر و جذاب استفاده می کنید که به محتوای شما ارزش افزوده می دهند و پیام شما را ساده تر انتقال می دهند.

تصاویر و فیلم ها داستان نویسان خوبی هستند: یک فیلم کوتاه مستند، یک یادداشت بامزه یا یک عکس عاطفی با نقل قول می تواند بسته به بستری که در آن استفاده می شود، داستان شما را بیان کند.

محتوای تصویری

عکس های مختلف با فرمت های مختلفی بیابید

همیشه به این فکر کنید که چگونه می توانید محتوای خود را به صورت بصری ارائه یا پشتیبانی کنید، به عنوان مثال:

  • واقعیت ها و آمارها، مراحل و … را به نمودارها و تصاویر تبدیل کنید.
  • عکس هایی از محصولاتی را که ذکر کرده اید ایجاد کنید یا مراحل را نشان داده و آنها را در متن مناسب پست خود قرار دهید.
  • عکس های صفحه نمایش یا صفحه نمایش را به آموزش های خود اضافه کنید تا نحوه انجام آن را نشان دهید.
  • مهمترین حقایق و آمارها را در یک اینفوگرافیک قانع کننده خلاصه کنید.
  • یک لیست چک گرافیکی یا خلاصه تصویری از پست خود ایجاد کنید.

به قوانین کپی رایت توجه کنید

هر تصویری توسط کپی رایت محافظت می شود. اشتراک تصاویر دارای حق چاپ نیز همیشه در معرض نقض قرار می گیرد، حتی اگر ناخواسته و سهواً انجام شود. و مجازات استفاده غیرقانونی یا توزیع تصاویر می تواند بسیار پر هزینه باشد و می تواند شما را با مشکلات قانونی روبرو کند.

تصویر را از نظر سئو سایت بهینه سازی کنید.

جستجوی تصویری طی سالهای گذشته افزایش یافته است و حداکثر 27 درصد از کل جستجوها برای تصاویر است. فن آوری های موتور جستجو برای درک بهتر از مؤلفه های تصاویر تکامل یافته و نتایج قابل اطمینان تری کسب کرده اند.

بهینه سازی تصاویر و فیلم ها با کلمات کلیدی و توضیحات، تصاویر را برای جستجوی بصری در موتورهای جستجو مانند Google، Yahoo یا Bing آماده می کند. نتایج جستجوی بصری می تواند حداکثر 10٪ کل ترافیک را به خود اختصاص دهد. توضیحات تصویر باید کلمه کلیدی فوکوس شما را شامل شود و محتوای تصویر را منعکس کند.

یک ویژگی مهم برای نمایه سازی تصاویر، اصطلاحاً برچسب ALT در کد منبع می باشد. مطمئن شوید که همیشه ویژگی ALT را برای توصیف تصویر خود با استفاده از توضیحات و کلمات کلیدی خود درج می کنید.

اضافه کردن دکمه ایی برای دسترسی به شبکه های اجتماعی

علاوه بر دکمه های مشترک اشتراک اجتماعی در پست ها و وب سایت خود، باید به راحتی وبلاگ یا بازدید کنندگان وب سایت خود را نیز به اشتراک بگذارید تا تصاویر خود را در کانال های رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. این امر به ویژه برای اینفوگرافیک ها و سایر تصاویر و گرافیک های مشترک شما مفید است.

دکمه های به اشتراک گذاری اجتماعی برای تصاویر، اشتراک گذاری تصاویر شما را با کلیک کردن بر روی شبکه های اجتماعی مورد نظر خود آسان می کند.

درج محتوا به همراه لینک پست و فرمت عکس

اگر پست وبلاگ یا هر مقاله دیگری را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و از پیوند ارسال خود (پست پیوند) استفاده کنید، فقط تصویر پست برجسته شما به اشتراک گذاشته می شود. اگر محتوای شما حاوی چندین تصویر یا فیلم است، از تمام این تصاویر استفاده کنید تا محتوای خود را به عنوان پستهای تصویری در یک بازه زمانی مجدداً به اشتراک بگذارید. با ترکیبی از ارسال لینک و پست های تصویری، می توانید تغییرات بیشتری را برای به روزرسانی های رسانه های اجتماعی خود ایجاد کرده و طول عمر پست وبلاگ خود را تمدید کنید.

برای تولید محتوای تصویری با کارشناسان ما در تماس باشید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

استراتژی تولید محتوا و اهمیت آن در ترافیک سایت

دیدگاه‌ها برای استراتژی تولید محتوا و اهمیت آن در ترافیک سایت بسته هستند
۲,۱۵۱
ابزار ویرایش محتوا

آشنایی با مهم ترین ابزار های ویرایش محتوا

دیدگاه‌ها برای آشنایی با مهم ترین ابزار های ویرایش محتوا بسته هستند
۲,۴۸۸
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...