نکات مهم در طراحی اصولی سایت

در زمان طراحی سایت به مواردی که در ادامه آورده شده است، توجه داشته باشید. کارهایی هستند که باید در زمان طراحی سایت مد نظر داشته باشید.
یکی از اصول مهم برای طراحی اصولی سایت این است که شما باید بدانید که سایت خود را برای چه کسانی طراحی می‌کنید. مخاطب هدف همیشه از بیشترین اولویت برخوردار است و باید وب سایت را با توجه به نیاز او طراحی کرد. همچنین، شما باید با طراحی اصولی سایت، نیازهای آنان را فراهم و قبل از طراحی سایت، مشتریان بالقوه هدف خود را شناسایی کنید.
مخاطبان شما هیچ شناختی نسبت به شما و کارهایی که در سایت خود انجام می‌دهید ندارند، پس آنها را با سخنان دست و پا شکسته، سخنان پیچیده و بی‌معنا، عبارات تکنیکی، تخصصی و کلمات کلیشه‌ای بمباران نکنید.


به آنچه عرضه می‌کنید نگاهی نزدیک و دقیق‌تر داشته باشید، سپس برای بازدیدکنندگان سایت خود با زبان ساده شرح دهید دقیقاً چه کاری انجام می‌دهید و چه خدماتی به آنها ارائه می‌کنید.
امروزه محتوا نقش بسیار مهمی را در طراحی اصولی سایت ایفا می‌کند. خصوصاً این مسئله در تغییرات الگوریتم‌های گوگل هم نقش اساسی داشته است. به همین علت، شما باید محتوایی جدید و مناسب داشته باشید. با به‌روزرسانی محتوای سایت می‌توانید رنکینگ سایت خود را افزایش دهید. پس در هر وب سایتی که طراحی می‌کنید، یک قسمت اخبار در نظر بگیرید.
بعضی از وب سایت‌ها هنوز بر استفاده از فلش پافشاری می‌کنند، غافل از اینکه استفاده از فلش یک اشتباه بزرگ در طراحی سایت است.


فایل‌های فلش می‌توانند ضربه بزرگی به روند فروش کلی سایت بزنند. یک دلیل این است که موبایل‌ها، فایل‌های فلش را پشتیبانی نکرده و قالبیت خواندن آنها را ندارند. این در حالی است که حجم ترافیک قابل توجهی از این طریق به سایت‌ها می‌آید و این خود دلیلی اساسی برای استفاده نکردن از فایل‌های فلش است.
دلیل دیگر اینکه محتوای فایل‌های فلش توسط کرولرهای موتورهای جستجو خوانده نمی‌شوند و به همین دلیل بهره‌وری سایت را با مشکل مواجه کرده و شما را از آن هدف افزایش ترافیک و رنکینگ سایت دور خواهد کرد.

برچسب ها:
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...