نحوه استفاده از ویدیو و اهمیت آن در طراحی سایت

  • انتشار : 8 می 2019
  • ۵۸۴
  • دیدگاه‌ها برای نحوه استفاده از ویدیو و اهمیت آن در طراحی سایت بسته هستند
  • دسته: طراحی سایت

استفاده از ویدیو  و اهمیت آن در طراحی سایت از گذشته بسیار مورد توجه قرار میگرفته است،امروزه نیز با روش های خلاقانه جایگاه ویژه ای برای خود در بین طراحان سایت پیدا کرده است.

ویدیو در طراحی سایت باید با اصول خاصی استفاده شود که اگر آن ها را رعایت نکنیم عملکرد سایت را کاهش میدهد،و تاثیر منفی بر روی سایت دارد.

استفاده از ویدیو ها در سایت به دلیل جذب مخاطب بیشتر و علاوه بر آن برای افزایش زیبایی سایت و انتقال پیام اصلی شما به مخاطب است،پس برای استفاده از آن باید برنامه و هدفی مشخص داشته باشید،به شما پیشنهاد میکنیم نکات زیر را در نظر بگیرید:

نحوه استفاده از ویدیو و اهمیت آن در طراحی سایت سپنتا

حجم ویدیوی مد نظرتان را کاهش دهید

زمانی سرعت باز شدن شدن سایت شما بسیار بالا،تاثیر بسیار زیادی بر روی کاربران شما دارد،این نکته را باید در تمام زمانی که سایت را طراحی میکنید در نظر بگیرید،اگر ویدیویی که انتخاب میکنید حجم زیادی داشته باشد،کاربر زمان زیادی را صرف باز شدن آن نمیکند و سایت شما را ترک میکند.

از ویدیوی بی صدا استفاده کنید

بسیاری از افراد که وب سایت شما وارد میشوند اگر در مکانی باشند که شرایط شنیدن موزیک را نداشته باشند حتما سایت شما را میبندند،و یا حتما مجبور میشوند صدای آن را قطع کنند پس این موضوع را حتما در نظر بگیرید.

یک تصویر بک گراند زیبا برای ویدیوتان در نظر بگیرید

امکان دارد تا زمان پخش ویدیوی شما مدت زمانی طول بکشد،و در این بین یک بک گراند سیاه را به مخاطبین نشان میدهد پس بهتر است برای جلب توجه مخاطب و جذب کردن آن به دیدن فیلم از یک تصویر زیبا به عنوان پیشفرض برای آن استفاده کنید.

حذف بخش ویدیویی در موبایل

برای آن که  سرعت لود سایت خود را در نسخه گوشی افزایش دهید،بهتر است که ویدیو را در حالت گوشی خاموش کنید.و یک تصویر جایگزین برای آن در نظر بگیرید.

 قرار دادن هدف و پیام خود بر روی ویدیو

بهتر است برای آنکه هدف و پیام خود را به مخاطبین برسانید،حتما پیام متنی را روی ویدیوی خود

قرار دهید.

از ویدیوی کوتاه استفاده کنید

برای رساندن پیام خود سعی کنید از ویدیو های کوتاه استفاده کنید،تا در کوتاه ترین زمان نیز بتوانید به مخاطبانی که زمانی زیادی را در سایت شما نمیگذرانند نیز هدف شما را درک کنند.

اما کجاها از ویدیو ها استفاده نکنیم:

استفاده از ویدیو ها در طراحی وب سایت باید هوشمندانه باشد،ویدیو ها مناسب استفاده در هر نوع سایتی نیست،بر فرض مسال استفاده در سایت های خبری،سایت های فروشگاهی،سایت های آگهی و….

در هر صورت سعی کنید هر تصمیمی که برای طراحی وب سایت خود میگیرید از قبل به آن فکر کنید تا مخاطبان بیشتری را به وب سایت خود جلب کنید.

 

برچسب ها:

مقالات مرتبط

نحوه انتخاب رمز عبور قوی برای وب سایت

دیدگاه‌ها برای نحوه انتخاب رمز عبور قوی برای وب سایت بسته هستند
۲,۲۷۵

در مورد تفاوت بین ووکامرس یا پرستاشاپ بیشتر بدانید

دیدگاه‌ها برای در مورد تفاوت بین ووکامرس یا پرستاشاپ بیشتر بدانید بسته هستند
۲,۱۶۰

معرفی بهترین افزونه های نظر سنجی در طراحی سایت

دیدگاه‌ها برای معرفی بهترین افزونه های نظر سنجی در طراحی سایت بسته هستند
۲,۱۹۹

چگونه دیدگاه ها را در سایت خود غیر فعال کنیم؟

دیدگاه‌ها برای چگونه دیدگاه ها را در سایت خود غیر فعال کنیم؟ بسته هستند
۱,۱۹۳
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...