چطور زمان مواجه شدن با internal server error 500 آن را رفع کنیم

  • انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۸
  • ۱۷
  • دیدگاه‌ها برای چطور زمان مواجه شدن با internal server error 500 آن را رفع کنیم بسته هستند
  • دسته: طراحی سایت

به طور کلی ممکن است زمانی که با وب سایت خود کار میکنید با خطاهای مختلفی روبرو شوید،اما نباید نگران این مساله باشید،به این دلیل که برای هر خطا و یا اروری که شما با آن مواجه میشوید راه حلی خاص وجود دارد.

در ادامه به شما راه حل هایی را آموزش میدهیم که بتوانید زمان چطور زمان مواجه شدن با internal server error 500 آن را رفع کنیم.

زمانی این ارور رخ میدهد که پرتکل http یافت نمیشودو این مشکل از طرف سرور است،این مساله به طور کلی تنها مربوط به سایتهای وردپرسی نیست و ممکن است برای سایتهای دیگر نیز این مساله پیش بیاید.

اول بهتر است بدانید چرا با ارور 500 مواجه میشود تا بتوانیم علت آن را بررسی کنیم.

مشکل در فایل htaccess.

مهمترین و اولین موردی که باعث ایجاد این ارور میشود تغییر در فایل htaccessاست که شما میتوانید از هاست خود آن را پاک کنید و با رفتن به بخش تنظیمات>پیوندهای یکتا با ذخیره تنظیمات یک فایل htaccess دیگر بسازید.

وجود مشکل در فایل wp-config.php

ممکن است دراین فایل کدی وجودی داشته باشد که باعث ایجاد ارور internal server eror 500  شود،با استفاده از eror logs اگر تسلط کافی بر کدنویسی دارید آنها را رفع کنید.

وجود نقص در فایل ها

وقتی یک اسکریپت php  در یک فولدر باید خوانده شود اما امکان پذیر نباشد،در صورتی که سطح دسترسی را تغییر دهید میتوانید این مشکل را در هاست رفع کنید.

مشکل در کمبود حافظه php

زمانی هست که وارد سایت خود میشوید با اروری مواجه نمیشوید ولی زمانی وارد پیشخوان خود میشوید با این ارور 500 مواجه میشوید،این مشکل با افزایش حافظه  Php رفع میشود.

وجود افزونه خراب

وجود افزونه ای که خراب باشد باعث به وجود آمدن ارور 500 میشود،برای رفع این مشکل باید افزونه ها را تک تک غیر فعال کرده و بررسی کنید از کدام افزونه برای شما به وجود آمده آن را حذف و افزونه مشابه ای جایگزین کنید.

در صورتی که تمام راه های بالا را امتحان کردید و رفع نشد،حتما با پشتیبانی هاست خود تماس بگیرید و از آنها برای رفع این مشکل کمک بگیرید.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

چطور در خطاهای موجود در نصب افزونه ها را رفع کنیم

دیدگاه‌ها برای چطور در خطاهای موجود در نصب افزونه ها را رفع کنیم بسته هستند
۵

ساب دامین،ادان دامین و پارک دامین چیست و چه تفاوتی دارند؟

دیدگاه‌ها برای ساب دامین،ادان دامین و پارک دامین چیست و چه تفاوتی دارند؟ بسته هستند
۶

وردپرس شبکه چیست و چه کارایی دارد؟

دیدگاه‌ها برای وردپرس شبکه چیست و چه کارایی دارد؟ بسته هستند
۱۷

هنگام مقابله با ارور forbidden 403 چطور آن را رفع کنیم

دیدگاه‌ها برای هنگام مقابله با ارور forbidden 403 چطور آن را رفع کنیم بسته هستند
۱۲