ویژگی‌های سایت فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی با سایر سایت‌ها کمی متفاوت است. فروشگاه اینترنتی باید به گونه‌ای طراحی شود که کاربر بتواند به‌راحتی محصول مورد نظر خود را بیابد و آن را سفارش دهد. در این سایت باید بخشی برای ابزارهای کاربر ایجاد شود که پس از ورود به سایت بتواند کارهای لازم خود را انجام دهد. لینک‌هایی که معمولاً برای کاربران یک فروشگاه نیاز است شامل سبد خرید، پروفایل من، فهرست خریدهای قبلی و پرداخت‌ها است.
سایت فروشگاهی باید به گونه‌ای باشد که دسته‌بندی‌های مربوط به فروشگاه در صفحه اصلی نمایش داده شود و معمولاً محصولات مهم و جدید در صفحه اصلی فروشگاه نمایش داده می‌شوند. مورد بسیار مهمی که در فروشگاه‌ اینترنتی پیاده‌سازی می‌شود روش‌های پرداخت فروشگاه است که کاربران باید بتوانند پرداخت خود را به دو روش آنلاین و آفلاین انجام دهند.

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی کار ساده‌ای نیست و نیاز به پنل‌ها و ماژول‌های بسیاری دارد. بخشی جهت مدیریت دسته‌بندی‌ها و محصولات فروشگاه برای مدیر سایت لازم است.
بخشی نیز برای رؤیت مشتریان و سفارش‌دهندگان سایت مورد نیاز است تا بتوان از وضعیت آنها گزارش‌گیری کرد. بخش مدیریت مالیات برای استفاده از نرخ مالیات جدید برای کلیه محصولات و همچنین در نظر گرفتن تخفیف کلی روی تمام اجناس و یا برای گروهی خاص از مشتریان از لازمه‌های فروشگاه اینترنتی است. سیستم کوپن نیز جهت جذب کاربران جدید نیز باعث افزایش خریداران فروشگاه می‌شود.
در فروشگاه‌ اینترنتی پنلی مربوط به سفارشات مشتریان در نظر گرفته می‌شود که هم مشتریان و هم مدیر سایت بتوانند از فهرست سفارشات وب سایت گزارش‌ بگیرند و وضعیت سفارشات سایت را بررسی کنند. در فروشگاه‌های پیشرفته‌تر معمولاً فیلدی مربوط به برندهای فروشگاه برای محصولات در نظر گرفته می‌شوند تا محصولات سایت توسط برندها نیز قابل جستجو باشند.


جستجو در فروشگاه اینترنتی بسیار مهم است و کاربران باید بتوانند به‌راحتی محصول خود را بر اساس نام، توضیحات، قیمت و برند جستجو کنند. در پیشرفته‌ترین فروشگاه‌ اینترنتی جستجوی دسته‌بندی‌های مختلف ویژه است.
به عنوان مثال، در صورتی که شما در بخش کامپیوتر جستجو می‌کنید، فیلدهای تخصصی کامپیوتر مانند هارد، موس و کیبورد و غیره را جستجو می‌کند و در صورتی که در موبایل جستجو می‌کنید موارد مربوط به موبایل نظیر شارژ، حافظه و غیره را جستجو می‌کنید.
موردی بسیار مهم دیگر برای فروشگاه‌ اینترنتی قابلیت جستجوی آن در موتورهای جستجو است، زیرا امروزه کاربران در جستجوی هر محصولی که هستند معمولاً در ابتدا آن را در موتورهای جستجو به خصوص گوگل جستجو می‌کنند. جستجو شدن محصولات سایت در گوگل تأثیر بسیاری در بازدیدکننده وب سایت و جلب مشتری خواهد داشت.

برچسب ها:
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...