مزایا و معایب تبلیغات پیامکی

بازاریابی پیامکی یکی از بهترین روش‌ها برای ارتباط با مشتریان یک کسب و کار است. قبل از اینکه تبلیغات پیامکی خود را شروع کنیم، مزایا و معایب استفاده از پیامک به عنوان یک روش بازاریابی را درک کنیم تا بتوانیم از آن به درستی استفاده کنیم. اما مزایای این روش تبلیغاتی به معایب آن می‌چربد، زیرا پیامک هر چقدر هم که محدود اجازه می‌دهد، شما با همه مردم کشور در ارتباط باشید و پیغام خود را در لحظه به آنها برسانید. بنابراین، پیامک انتخاب‌ها و امکان‌های بسیار جدیدی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

مزایای تبلیغات پیامکی
مطمئن هستید که پیامک تبلیغاتی شما خوانده می‌شود. تلفن همراه برای افراد یک وسیله بسیار شخصی قلمداد می‌شود و آنها به طور مرتب گوشی خود را چک می‌کنند. بنابراین، به احتمال بسیار زیاد پیامک شما ظرف مدت کوتاهی خوانده می‌شود. در واقع، آمار جهانی نشان می‌دهد بیش از ۹۵ درصد پیامک‌ها توسط دریافت‌کنندگان باز می‌شوند. با استفاده از پیامک انبوه شما مطمئن خواهید بود که پیغام شما توسط مشتری دریافت و خوانده شده است.

شما می‌توانید پیام خود را در لحظه به مشتری برسانید. از آنجا که پیامک در لحظه ارسال و دریافت می‌شود، شما می‌توانید اخبار و پیشنهادات فوری خود را از طریق آن برای مشتریان ارسال کنید. آمار نشان می‌دهد اکثریت پیامک‌ها ظرف چند دقیقه بعد از دریافت توسط مخاطب باز می‌شوند و این یعنی پیامک بهترین وسیله برای انتقال پیغام‌ها در لحظه است.
مشتریان واکنش بهتری نسبت به پیامک نشان می‌دهند. پیامک یک ابزار خوب برای ارتباط و ترغیب مشتری است. این موضوع را به یاد داشته باشید که هنوز جمعیت بسیار زیادی هستند که از اینترنت استفاده نمی‌کنند. اما همه تلفن همراه دارند و آنقدر هم سرشان شلوغ نیست که نتوانند به یک پیامک ساده پاسخ دهند. شما می‌توانید در پیامک خود از مشتری چیزهای مختلفی بخواهید و مطمئن باشید که این پیامک شما بازخورد خوبی خواهد داشت.
ارسال پیامک کار بسیار ساده‌ای است. شما وارد حساب کاربری خود می‌شوید، پیامک خود را می‌نویسید، شماره‌های دریافت‌کننده پیامک خود را انتخاب می‌کنید و با کلیک روی یک دکمه، پیامک شما برای هزاران نفر ارسال خواهد شد. در واقع، پیامک یکی از ساده‌ترین روش‌های تبلیغاتی است و شما استفاده از سامانه ارسال پیامک را به‌راحتی فراخواهید گرفت.

معایب تبلیغات پیامکی
شما تنها ۷۰ کاراکتر برای انتقال پیام خود در اختیار دارید. همان طور که می‌دانید، یک محدودیت ۷۰ کاراکتری برای پیامک‌های فارسی وجود دارد و این تعداد کاراکتر ممکن است برای انتقال پیغام شما کافی نباشد. البته همیشه این گزینه وجود دارد که پیامک خود را در دو بخش ارسال کنید. اما در این صورت هم باید هزینه دو پیامک را هم پرداخت کنید.
امکان ارسال فایل‌های صوتی یا تصویری وجود ندارد. با استفاده از پیامک، شما تنها می‌توانید پیغام‌های متنی به مخاطبان ارسال کنید و اجازه ارسال هیچ گونه فایل صوتی یا تصویری به شما داده نمی‌شود. بنابراین، اگر قصد دارید عکس، ویدئو، فایل‌های صوتی و… برای مشتریان خود ارسال کنید، باید به دنبال یک ابزار ارتباطی دیگر همچون ایمیل باشید.

برچسب ها:
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...