مزایای رپورتاژ خبری

ماهیت رپورتاژ خبری‌ با آگهی‌های معمولی متفاوت است، اما متفاوت از تبلیغات چاپی معمولی با استفاده از یک تصویر و پیام برند است. رپورتاژ خبری مزایای تبلیغات چاپی سنتی را با مقالات ویژه‌ای که توسط یک گزارشگر خبری نوشته می‌شود، ترکیب می‌کند. داستان‌های ویژه اغلب به‌ ویژگی‌های بیشتر و خاص‌تری درباره شرکت یا محصولات شما به نسبت تبلیغات سنتی می‌پردازد.
شما نسبت به مواردی که به چاپ می‌رسد کنترل کمتری دارید. از طریق پرداخت هزینه‌ای بیشتر برای فضای اختصاص ‌یافته به مطلب خود، قدرت و کنترل کلی بر کلیت پیام مورد نظر دارید و این به آن معنا است که شما به‌ طور کامل قادر به اشاره کردن به مزایای محصولات و خدمات یا ارائه یک داستان یا روایت اثرگذار در این زمینه هستید.
این نوع از آگهی‌ها محتوامحور هستند و طول مطلب در آنها زیاد است که به مزایای محصولات می‌پردازد یا روایتی از بیان می‌کند که به ویژگی‌های یک محصول اشاره می‌کند. گاهی از عناصر بصری هم در آنها استفاده می‌شود.


یکی از دلایلی که برخی از مدیران تبلیغاتی استفاده از رپورتاژ خبری را نسبت به آگهی معمولی ترجیع می‌دهند اعتبار آنها در بین مخاطبان است. رپورتاژ خبری اغلب توسط هرگونه محتوای دیگری در داخل یک رسانه توسط مخاطب خوانده می‌شود.
هرقدر علاقه و هیجان بیشتری از طریق آن در مخاطب ایجاد شود، میزان تأثیرگذاری آن‌ هم افزایش پیدا می‌کند. مردم اغلب آگهی‌های دیگری که دارای تصویر و عکس هستند را بیشتر در جهت یک تبلیغ می‌دانند و ارزش آن‌چنانی برای آن قائل نمی‌شوند.
تشخیص رپورتاژ خبری در خیلی از موارد از دیگر محتوای عادی درج ‌شده در رسانه‌ها و وب سایت‌ها راحت نیست و خیلی از مخاطبان آن را ‌اشتباه می‌گیرند.
بر اساس برخی از قوانین خاص وابسته به برخی از رسانه و… در زمان درج رپورتاژ خبری حتماً باید در قسمت بالای آن اشاره به رپورتاژ خبری بودن آن اشاره شود تا تمایزی بین آن با دیگر محتوا وبسایت‌ها وجود داشته باشد.
معمولاً متن رپورتاژ خبری توسط شخصی در داخل سازمان سفارش‌دهنده، شرکت تبلیغاتی مسئول کمپین‌ تبلیغاتی آنها یا حتی یک نفر از گزارشگران آن رسانه تنظیم می‌شود.
در برخی از شرکت‌های بزرگ حتماً متن آنها در داخل خود سازمان و شرکت تنظیم‌شده و مورد تأیید قرار می‌گیرد یا اینکه نهایتاً به آژانس طرف قرارداد برای امور تبلیغاتی آنها واگذار می‌شود.
سپس فضای مورد نیاز برای چاپ آنها خریداری می‌شود و این شرکت‌های کوچک‌تر هستند که اغلب تنظیم آن را بر عهده شرکت منتشرکننده گذاشته یا در برخی از موارد درنهایت کار آن را بازخوانی و تأیید هم می‌کنند.
در حالی ‌که هر دو این رویکردها نیازمند تأیید شرکت در مرحله آخر و قبل از چاپ است، استفاده از یک نظر خارج از سازمان اغلب بیشتر توصیه می‌شود.


رپورتاژ خبری بیشتر از هر چیز برای محصولات و خدماتی مناسب است که در آنها اطلاعات بیشتر و بهتر موجب فروش محصول نسبت به استفاده از تصاویر می‌شود.
محصولات و خدماتی که بیش از هر چیز دیگری برای آنها از این نوع تبلیغات استفاده می‌شود، شامل مکمل‌های غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتی، محصولات ورزشی و برنامه‌های آموزشی و تربیتی و آژانس‌های مسافرتی می‌شود.

برچسب ها:
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...