برای ثبت دامنه به چه نیاز دارید؟

برای ثبت دامنه خود این موارد در ابتدای کار مد نظر داشته باشید:
* اطمینان از آزاد بودن دامنه
* ثبت‌کننده معتبر
* امکان پرداخت آنلاین هزینه دامنه

معمولاً ثبت دامنه نقطه ابتدایی روند پیاده‌سازی وب سایت است. به دلیل اینکه تعداد دامنه‌های ثبت شده در اینترنت زیاد است، پیدا کردن دامنه ایده‌آل مقداری مشکل است. شما باید دامنه‌های مختلفی را که به ذهنتان می‌رسد از نظر آزاد بودن بررسی کنید. خوشبختانه سایت‌های زیادی سرویس آنلاین تست دامنه ارائه می‌دهند.
ذکر این نکته حائز اهمیت است که تنها هنگامی اقدام به تست دامنه‌های خود کنید که قصد ثبت آن را دارید. چنانچه دامنه‌ای را که از نظر شما مطلوب است پیدا کردید، همان موقع آن را ثبت کنید.
ثبت دامنه با پسوند ir صرفاً از طریق سامانه مخصوص به خود به نشانی NIC.ir امکان‌پذیر است. البته شما می‌توانید از طریق سایت‌های معرفی شده اقدام به ثبت دامنه با پسوند آی آر کنید. در این حالت، شرکت مربوطه به عنوان واسطه دامنه را برای شما ثبت خواهد کرد.
روال ثبت این دامنه‌ها مقداری متفاوت است و شما الزاماً باید پس از ارسال مدارک شناسایی مانند تصویر کارت ملی خود احراز هویت شوید. هزینه دامنه‌ ir. نسبت به سایر پسوندها ارزان‌تر است.

چگونه از آزاد بودن دامنه مطمئن شویم؟
تنها زمانی می‌توان اقدام به ثبت دامنه کرد که قبلاً در سایت مربوطه عضو شده و لاگین کرده باشید. در اکثر قریب به اتفاق این سایت‌ها، چنانچه دامنه آزاد باشد پیشنهاد ثبت آن ذکر می‌شود.

هنگامی که وارد پروسه‌ ثبت دامنه شوید با توجه به شرکتی که انتخاب کرده‌اید یک ویزارد ثبت سفارش برای شما نمایان خواهد شد. مراحل گام به گام و آسان هستند و شما می‌توانید به‌راحتی سفارش خود را ثبت کنید.
پس از سفارش از کنترل پنلی که در اختیار دارید، می‌توانید برای تنظیمات اتصال دامنه خود به هاست مورد نظرتان استفاده کنید. برای این کار به بخش DNS یا نیم سرور رجوع و نشانی هاست خود را وارد کنید.
هنگامی که دامنه مورد نظر خود را ثبت کردید، حتماً آن را قفل کنید. گزینه قفل دامنه در سایت‌های مختلف وجود دارد. این کار به منظور جلوگیری از سرقت و یا انتقال دامنه انجام می‌گیرد.

برچسب ها:
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...