تلگرام سپنتا چت آنلاین

بازاریابی با ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ استفاده از پست الکترونیکی در ارتباطات بازاریابی است. در وسیع‌ترین و کلی‌ترین معنا این واژه ایمیل‌های شما به مشتریان بالقوه‌تان را پوشش می‌دهد. ایمیل مارکتینگ از تأثیرگذارترین ابزارهای مناسب برای بازاریابی الکترونیکی است. شما می‌توانید این کار را به صورت ارسال ایمیل مستقیم یا فرستادن خبرنامه به افراد انجام دهید.
این کار به به دست آوردن مشتریان جدید یا متقاعد کردن مشتریان موجود برای خرید دوباره و همچنین ارسال ایمیل‌های طراحی شده برای تشویق وفاداری مشتریان و افزایش ارتباط با مشتری منجر می‌شود.
ارسال ایمیل بسیار ارزان تر از روش‌های دیگر تبلیغاتی است. ایمیل به شما اجازه اسال پیام می‌دهد، برخلاف وب سایت که شخص می‌بیند و بعد از مدتی فراموش می‌کند.

انواع ایمیل مارکتینگ
ایمیل مستقیم: فرستادن یک پیام تبلیغاتی در قالب ایمیل. به این صورت که شما می‌توانید یک فهرست از مشتریان خود با ایمیل‌های آنها را داشته باشید و در واقع این فهرست به شما اجازه ارسال ایمیل را می‌دهد.
ایمیل نگهداری: این ایمیل را می‌توان به جای ایمیل‌ تبلیغاتی که برای خرید چیزی یا ثبت نام چیزی طراحی شده‌اند استفاده کرد. این ایمیل‌ها ایمیل‌های منظمی به صورت خبرنامه است. خبرنامه به صورت پیام‌های تبلیغاتی با تأثیر بلندمدت بر خوانندگان است که این اطلاعات باید به نفع خواننده باشد.


جدا از پیچیدگی و ارائه پیام‌ها به افراد مسئله اجازه و اخذ مجوز وجود دارد. ایمیل مارکتینگ بر اساس و پایه مجوز است. این یک مسئله مهم در جامعه بازاریابی است. مسلماً شما نیاز به اجازه صاحب آدرس ایمیل قبل از اینکه ایمیل ارسال کنید دارید. در غیر این صورت، شما به سمت یک فاجعه بزرگ تجاری پیش می‌روید.
اگر شما این اجازه را نداشته باشید، ممکن است دریافت‌کننده ایمیل شما را اسپم کند. اگر شما ایمیل‌های اسپم شده بفرستید، اکانت شما بلاک می‌شود. در بسیاری از کشورها این عمل غیرقانونی محسوب می‌شود. جدا از اینها با یک استدلال قوی می‌توان به این نتیجه رسید که این مجوز در درازمدت باعث روابط قوی بین مشتریان و بازریابی با ایمیل می‌شود.
سؤال بزرگی در اینجا مطرح می شود که موضوع اصلی بحث است. آن هم چگونگی کسب اجازه است. به عنوان مثال، وقتی یک خرید اینترنتی از فروشگاه آنلاین می‌کنید، یک باکس یا جعبه‌ای به شما نمایش می‌دهد تحت عنوان “لطفاً به من خبرنامه ارسال کنید” جهت اینکه مثلاً محصولات جدید را به شما اطلاع دهد. بدین صورت شما اجاه می‌دهید محصولات جدید را به ایمیل شما بفرستد. این ایمیل‌ها امکان لغو عضویت را نیز به شما می‌دهد که هر زمانی که تمایل نداشتید لینک لغو عضویت را کیلیک کنید و از فهرست ارسال ایمیل خارج شوید.
به هر حال، تمام اینها مختصری از اطلاعاتی بود که در اختیار شما قرار دادیم. شما باید درک وسیعی از نحوه ارسال ایمیل با مطالعه بیشتر و بیشتر به دست آورید و ما شما را در این راستا یاری می‌کنیم.

برچسب ها: