چرا اینفوگرافی؟

ساخت اینفوگرافی نوعی هنر است که هنوز به بلوغ نرسیده است. ما در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که حجم زیادی از اطلاعات ما را محاصره کرده‌اند. ساخت اینفوگرافی ایده‌ها را به حالتی مفهوم و قابل درک تبدیل می‌کند.
سخت‌ترین قسمت ماجرا این است که آنها را به حالتی تبدیل کنید که دوام بیاورند. ولی در صورتی که به صورت جذاب و شیک طراحی شوند، بقیه موارد به‌راحتی انجام‌پذیر می‌شوند.
هر پروژه اینفوگرافی با اطلاعات خامی آغاز می شود که از جانب مشتری تحویل داده می شود. ابتدا طراح تعدادی سؤال کلیدی مطرح می‌کند تا همه اطلاعاتی که در دسترس دارد را به‌خوبی مدیریت کند. سپس اطلاعات را تا حدود زیادی تجزیه می‌کند. در صورتی که ۸۰ تا ۹۰ درصد از مطالب را کنار بگذارید، می‌توانید به اصل مطالب دست پیدا کنید. البته این کار به این معنا نیست که نباید به اطلاعاتی که در اختیار دارید احترام بگذارید، ولی در عین حال نباید همیشه دقیق باشید و به منابع استناد کنید.
تعریف کردن یک داستان توسط تصویر اطلاعات و اینفوگرافی اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. وقتی هیچ داستانی در میان نباشد هیچ کس اهمیتی نمی‌دهد. یعنی تنها یک مشت اطلاعات خام در اختیار دارید. این داستان است که شما را از بقیه متمایز می‌کند. اگر به یاد ماندنی و سرگرم‌کننده باشد، مردم آن را به خاطر می‌سپارند. طراح ابنفوگرافی نه تنها باید یک داستان سر هم کند، بلکه باید راهی پیدا کند که آن را به مخاطبان مرتبط کند.

چیزی که اینفوگرافیک را از بقیه متفاوت می‌کند این است که همیشه از یکی از عناصر به کار رفته بیش از حد استفاده می‌کند.
طراحان هنگام ساخت اینفوگرافی باید سه نکته را در خاطر داشته باشند: باید جذبه داشته باشد، مخاطب شما باید بخواهد که به آن نگاه کند. باید منطقی به نظر برسد، مخاطب باید متوجه شود که در مورد چه موضوعی صحبت می‌کنید. نکته سوم این است که مخاطب باید مواردی که می‌بیند را به خاطر بسپارد. اگر این سه نکته را در ساخت اینفوگرافی رعایت کنید، به احتمال زیاد کارتان را به خوبی انجام داده‌اید.
ساخت اینفوگرافی‌ به یک بخش مختصر محدود نمی‌شود یا عنصری جداگانه را تشکیل نمی‌دهد، بلکه تمام قسمت‌ها مخلوطی از تکنولوژی، محتوا و تصاویری قوی هستند. ساخت اینفوگرافی‌ها بیشتر راهی برای تصویرسازی از روی اطلاعات است. آنها به عنوان رسانه‌ای تلقی می‌شوند که در حال پیشرفت هستند و این قابلیت را دارند که شیوه تعریف کردن داستان‌ها را تغییر دهند.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

محتوای دیداری

تولید محتوای تصویری و نکات کلیدی

دیدگاه‌ها برای تولید محتوای تصویری و نکات کلیدی بسته هستند
۱,۹۴۳
تکنیک تولید محتوا

جذب فالوور با برترین و مهم ترین تکنیک های تولید محتوا اینستاگرام

دیدگاه‌ها برای جذب فالوور با برترین و مهم ترین تکنیک های تولید محتوا اینستاگرام بسته هستند
۱,۴۴۴
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...