ابزارهای سئو کدام است؟

مهم‌ترین مزیت سئو سایت هدایت بازدیدکننده هدفمند به آن سایت است. بیش از 80% بازدید اینترنت از طریق موتورهای جستجو تقسیم می‌شود. همین موضوع کافی است تا توجه تمام مدیران سایت در دنیا را برای کسب درصدی از این بازدید به خود جلب کند. با استفاده از تکنیک‌های سئو سایت شما می‌توانید افرادی را که به دنبال خرید محصولاتتان هستند، به سمت سایت خود هدایت کنید و درصد قابل توجهی از این افراد را به مشتری تبدیل کنید و از سایت خود کسب درآمد داشته باشید.
هیچ روش بازاریابی اینترنتی دیگری تا این اندازه بازگشت سرمایه‌گذاری ندارد. نکته قابل توجه در سئو اینجاست که شما بدون پرداخت هزینه‌های بالا می‌توانید چنین کاری را انجام دهید.
مهم‌ترین عامل موفقیت یک سایت سئو است، زیرا مشتری هدف محصولات و خدمات شما را به سمت سایت شما هدایت می‌کند و در نتیجه باعث افزایش فروش وب سایت شما خواهد شد. در ادامه برخی ابزارهای سئو را معرفی می کنیم:
Google Analytics: اگر شما واقعاً در سئو قدم گذاشته‌اید، گوگل آنالیتیکس انکارناپذیر است. مشاهده صفحاتی که بیشترین ورودی و کلیک را از گوگل داشته‌اند، نرخ خروج از سایت، تحلیل ترافیک و درصد ورودی از طریق موتور جستجو تنها بخشی از اطلاعات مفیدی است که آنالیتیکس در اختیار شما قرار می‌دهد.


Google Search Console: کنسول جستجوی گوگل (GSC) مجموعه‌ای از ابزارهای مفید است که مستقیم از سوی گوگل جهت کمک به مدیران سایت ارایه شده است. شما می‌توانید محتوای تکراری، وضعیت ایندکس صفحات و نحوه نمایش سایت در نتایج جستجو و… را مشاهده و بررسی کنید.
Google Keyword Planner: ابزاری از سوی گوگل برای کشف و انتخاب کلمات کلیدی مناسب جهت فرآیند سئو یا کمپین‌های تبلیغات اینترنتی و مشاهده میزان جستجو کلمات مد نظر در بازه زمانی خاص. در نظر داشته باشید برای دسترسی به این ابزار به وی پی ان نیاز دارید.
Google Mobile-Friendly Test: گوگل اهمیت زیادی برای سایت‌های که با رزولوشن‌های مختلف و دستگاه‌های مختلف تطبیق‌پذیر و واکنش‌گرا است قائل می‌شود. ابزار تست سایت برای موبایل وضعیت سایت شما را در این مورد نشان می‌هد.
Google PageSpeed Insights: سرعت بارگذاری سایت یکی دیگر از عوامل رتبه‌بندی است. ابزار تست سرعت گوگل به شما می‌گوید یک سایت با سرعت خرگوش دارید یا سایتی شبیه لاک‌پشت. همچنین، جهت افزایش سرعت سایت پیشنهاداتی نیز به شما ارائه می‌شود.
Sitecheckup: سایت چکاپ به عنوان یک سامانه تحلیل‌گر، هر وب‌سایتی را از نظر سئو بررسی و آنالیز می‌کند و در راستای حل مشکلات موجود، راهکار‌های اثربخش پیشنهاد می‌دهد و با ارائه گزارش کامل مشکلات سئو به زبان فارسی به شما کمک می‌کند.

Browseo: یک از ابزارهای سئو عالی برای مشاهده سایت به روش عنکبوت‌ موتورهای جستجو که با آن وضعیت نمایش محتوا و لینک‌های قابل دسترسی را می‌توان دید. اگر بخشی از محتوا یا لینک‌های شما در اینجا نمایش داده نشد برای رفع آن سریع‌تر اقدام کنید.
Open Site Explorer: سایت اکسپلورر ابزاری برای شناسایی و نمایش لینک‌ها است. این ابزار توسط شرکت MOZ توسعه یافته است و در بخش Off-site حسابی به شما کمک می‌کند. دقت کنید برخی ویژگی‌های پایه به صورت رایگان ارائه شده است و برای قسمت پیشرفته و دریافت گزارش نیاز به حساب کاربری دارید.

برچسب ها:
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...