سئو محلی چیست؟

بهینه سازی سایت برای تمام وبمسترها اهمیت زیادی دارد. سئوی محلی (local seo) نیز یکی از عوامل برای رتبه‌بندی وب سایت‎ها‎ است. این موتور جستجو با استفاده از سئوی محلی می‎تواند محل فعالیت وب سایت‎ها‎ را مشخص کند و سوابق و حیطه فعالیت آنها را در اختیار کاربران قرار دهد.
موتور جستجوی گوگل با استفاده از IP این کار را انجام می‎دهد که برای متخصصان انجام آن کار سختی نیست. گوگل با استفاده از اطلاعات جمع‌آوری شده در سیستم‎ها‎ی مختلف از قبیل گوگل مپ و Google Bussiness می‎تواند مکان شرکت‎ها‎ را تشخیص دهد و موقعیت جغرافیایی تجارت و کار آنها را بر اساس آی پی تعیین کند.
سئوی محلی به منظور بهینه سازی سایت برای افزایش رتبه، در نتایج محلی و وابسته به منطقه جغرافیایی کاربران صورت می‎گیرد.

موتور جستجوی گوگل بیش از یک سوم جستجوها و ورودی‎ها‎ را مربوط به جستجوهای محلی برآورد کرده است. مدیران وب سایت‎ها‎ می‎توانند با اعلام مکان جغرافیایی که در آن هستند و با استفاده از کلمات کلیدی موضوع فعالیت، میزان بازدیدکننده‎ها‎ی سایت را افزایش دهند. موتور جستجو و روبات‎ها‎ی سایت گوگل توجه خاصی به جستجوهای محلی و منطقه‌ای نشان داده‌اند و به دنبال ارائه اطلاعات از نزدیک‌ترین مکان‌ها به کاربران هستند. اهمیت سئوی محلی در آینده بیشتر می‎شود و جلب نظر گوگل می‎تواند در بهینه سازی سایت مؤثر واقع شود.
در صورتی که کسب و کار و تجارت در مکان جغرافیایی خاصی انجام ‎شود، علاوه بر کارهایی که برای سئو سایت نیاز است، سئوی محلی نیز ضرورت پیدا می‌کند. به عنوان نمونه، رستورانی که در غرب تهران تأسیس شده است، با اقدام به سئوی محلی، می‎تواند علاوه بر افزایش تعداد بازدیدکنندگان وب سایت، مشتری‎ها‎ی خود را نیز افزایش دهد.

نکات مهم درباره سئوی محلی
از آنجا که بهترین فضاهای سایت برای درج اطلاعات تماس، فوتر سایت است که در همه جا تکرار می‎شود، روبات‎ها‎ی گوگل، قابلیت درک شماره تماس و آدرس آنها‎ را دارند. محتوای صفحات مختلف سایت نباید تکراری و غیر مفید باشد. هر صفحه از سایت باید به طور مجزا ارائه‌دهنده مفاهیم و مطالب مشخصی باشند که در بخش‎ها‎ی دیگر سایت کپی یا تکرار نشده است.
قرار دادن لینک صفحات در هر سایت یا مجموعه‌ای، به معنای پیشرفت سایت در نتایج گوگل و یا بهبود سئوی محلی نیست و تنها سایت‎ها‎ی معتبر می‎توانند عاملی برای توسعه سایت باشند.

برخی سایت‌ها بدون اینکه در تولید محتوا تلاش کنند، اقدام به کپی‌برداری می‎کنند. در این صورت، باید به طور مکرر سایت آنالیز و لینک‎ها‎ بررسی شوند تا اطمینان حاصل کنند لینک محتواهای شما به همراه مقالات درج شده‌اند. این امر می‎تواند سئوی محلی وب سایت را تحت تأثیر خود قرار دهند.
در صورتی که محتواهای سایت کپی‌برداری شوند، اما لینک آنها ذکر نشود، باید با مدیر وب سایت ارتباط برقرار کرده و از وی بخواهید مقالات و محتواهای شما را حذف کند. در غیر این صورت می‎توان سایت کپی‌بردار را به موتورهای جستجو اطلاع داد.
با ایجاد سایت در گوگل پلاس، کاربران و بازدیدکنندگان می‎توانند به‌راحتی اظهار نظر کنند و انتقادات و پیشنهادات خود را در رابطه با خدمات و محصولات بیان کنند. این نظرات می‎تواند بر سئوی محلی گوگل پلاس تأثیرات مثبتی بر جای گذارد.

برچسب ها:
اینستاگرام سپنتا را دنبال کنید...